Nudy w rankingu HLTV? Nie dla Polaków! Wisła o krok od TOP 30

Cotygodniowa aktualizacja rankingu HLTV.org opublikowana! Te wieści są znakomite dla polskich kibiców sceny CS:GO. Od wielu, wielu, wielu, wielu tygodni fani najpopularniejszej strzelanki znad Wisły czekali na obecność dwóch zespołów w czołowej trzydziestce! Lada moment może się to wydarzyć. „Biała Gwiazda” już nie puka, a wali do drzwi z całej siły!

Przeciętny kibic CS:GO może ziewnąć na informacje o nowym rankingu HLTV.org. Aktualizacja z 5 kwietnia nie wnosi dla światowej sceny zbyt wiele. Natus Vincere dalej najlepszy – tak jak w dwóch ostatnich rankingach. Astralis dalej w czołówce, tak samo Gambit czy Virtus.pro i Team Liquid.

Można tak wymieniać do końca TOP10! W tej kwestii nie zmieniło się dosłownie nic. Czołową dychę zamyka brazylijska ekipa FURII. Jako pierwsi jakiekolwiek zmiany w zestawieniu zaliczyli gracze G2 Esports, który pojawili się na 12. lokacie!

Największy progres w ramach czołowej trzydziestki zaliczyli zawodnicy SKADE. Bułgarzy po wymianie jednego gracza i zakontraktowaniu „SHiPZa” awansowali o sześć miejsc i zajmują 28. miejsce! Żadnych zmian nie zaliczyła za to ekipa x-kom AGO. „Jastrzębie” dalej szybują na 23. lokacie, trzymając się na niej ex aequo z niemieckim Sprout (po 89 punktów).

Zobacz także: Wisła All in! z awansem do fazy play-off Snow Sweet Snow 3!

Z polskich akcentów wciąż w TOP30 znajduje się zespół Mateusza „mantuu” Wilczewskiego. OG zajmuje dwudziestą pozycję w zestawieniu. Co jeszcze dzieje się w Polsce? Lada moment możemy mieć dwa zespoły w głównym rankingu. Może pojawić się tam Wisła All in! Games Kraków! Ekipa „Białej Gwiazdy” awansowała o cztery miejsca do góry!

Zespół Grzegorza „SZPERO” Dziamałka wali rękami i nogami do czołowej trzydziestki rankingu HLTV. Polacy zajmują 31. lokatę i są dosłownie o krok od wyprzedzenia Nemigi, Endpoint czy SAW. Dwa zespoły w TOP30? Taka historia nie miała miejsca już od lat! Kluczowe w tej kwestii mogło okazać się spotkanie z fnatic w Snow Sweet Snow 3, ale ćwierćfinał padł łupem szwedzkiej formacji.

Znacznie gorzej prezentuje się sytuacja pozostałych esportowych drużyn z naszego kraju. ENCE z „dychą” w składzie jest na 36. miejscu. Wciąż dziesięć pozycji niżej plasuje się Anonymo! W czołowej setce miejsce mają jeszcze MAD DOG’S PACT (67.), Izako Boars (68.), MNA (oskarish, 83.), Illuminar Gaming (76.), Pompa Team (77.), Honoris (79.), MAD Lions (tudsoN, 92.) oraz Styl Dunów (94.)!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem