Nowy pomysł UEFA na dokończenie Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Mecze w Polsce!

Koronawirus mocno namieszał w futbolowym kalendarzu, a koncepcje rozgrywania najnowszych turniejów postawił na głowie. Dosłownie! Bo według doniesień medialnych, UEFA zamiast rozegrać mistrzostwa Europy 2020 w wielu krajach, dokończy rozproszone rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy w jednym miejscu!

UEFA na ten moment zawiesiła rozgrywki Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Wtorkowa konferencja ma wyłonić rozwiązania, które pozwolą na dokończenie rozgrywek w najbliższym możliwym terminie. Hiszpański „AS” informuje, że europejska federacja planuje wyłonienie triumfatorów tych rozgrywek w jednym kraju, tworząc tym samym mini-turniej.

Półfinały i finał Ligi Mistrzów miałyby być rozegrane w Turcji, zaś Liga Europy rozstrzygnąć miałaby się w Polsce.

Najpierw rozegrane byłyby mecze półfinałowe Ligi Europy – bez rewanżów, na neutralnym terenie w Polsce. W Gdańsku zaś 27 maja miałby się odbyć finał. Co z Ligą Mistrzów? Tam ostatni mecz rozgrywek zaplanowano w Stambule na 30 maja. Wcześniej do Turcji miałyby wylecieć drużyny, które w podobny sposób rozstrzygnęłyby awans w półfinałach.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej udzielił wywiadu dla Interii, w którym odniósł się do sytuacji panującej w futbolu w czasie epidemii. Jednym z tematów było rozegranie mistrzostw Europy 2020 w obliczu koronawirusa, a także sposób, w jaki mają zostać rozegrane europejskie puchary.

– Jeden półfinał można zagrać na Legii, drugi na PGE Narodowym, a finaliści w Gdańsku. My jesteśmy na wszystko gotowi – zapowiada Boniek.

– Wbrew temu, co o nas mówią, jesteśmy pierwszym krajem na świecie, który zabezpieczył się dekretem, na wypadek, gdyby rozgrywek nie można było dokończyć. Włosi do dzisiaj się zastanawiają, co zrobić z Serie A. Nie mają uchwały, takiej jak nasza, mają tylko setki pomysłów, każdy lansuje swój i nie wiedzą, co zrobić – dodaje Boniek.

– Mam coraz więcej wątpliwości odnośnie tego, czy uda się w tym roku rozegrać ME. Nie wykluczam, że UEFA podejmie decyzje w ich sprawie niebawem. Według mnie, gdyby mistrzostwa Europy odbyły się w 2021 r., to świat by się nie zawalił – powiedział prezes. Były piłkarz Widzewa, Juventusu czy Romy, a obecnie szef polskiej federacji odniósł się również do całego zamieszania z koronawirusem.

– Proszę sobie wyobrazić sytuację: drużyna X wystawia skład na mecz, a spiker mówi: „Kowalski i Nowak nie grają, leżą w łóżku z grypą”. A przecież wirusy zwykłej grypy bardzo często rozkładają sportowców w okresie jesienny, zimowym i wiosennym. Nikt się temu nie dziwi. Gdy jednak dowiadujemy się, że ktoś jest chory na koronawirusa, to jest szok, bo do tej choroby nie przyzwyczailiśmy się, nie jesteśmy na nią przygotowani – stwierdził Zbigniew Boniek w wywiadzie dla Interii.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem