Nowy kontrakt dla Thomasa Tuchela na horyzoncie

Wszystko wskazuje na to, że kontrakt Thomasa Tuchela z Chelsea z Chelsea zostanie przedłużony. Klub ma już przygotowywać ofertę, a sam Niemiec jest chętny do złożenia podpisu.

W styczniu tego roku doszło do zmiany trenera w ekipie londyńskiej Chelsea. Posadę straciła legenda klubu, Frank Lampard, a w jego miejsce zatrudniono finalistę ostatniej edycji Ligi Mistrzów, Thomasa Tuchela. Tuchel został zwolniony z PSG w święta zeszłego roku. Jak widać – nie mógł on narzekać na brak zainteresowania.

Zobacz również: Oficjalnie: Jose Mourinho zwolniony z Tottenhamu!

Od początku współpracy z Chelsea Tuchel poprowadził zespół w 19 spotkaniach przegrywając zaledwie dwa z nich. Nic zatem dziwnego, że Roman Abramowicz chciałby przedłużyć umowę z Niemcem. Pierwszy kontrakt podpisano na okres 18 miesięcy. Włodarze drużyny z Londynu są oczarowani etykietą pracy i wynikami 47-letniego szkoleniowca. O ewentualnym przedłużeniu umowy wypowiedział się sam Tuchel.

Jeśli na to zasłużę, będzie mi bardzo miło tutaj zostać tak długo, jak to możliwe. Czuję się częścią rodziny Chelsea. Klub jest profesjonalny, mamy wielkie wsparcie oraz zespół, który prowadzi się z prawdziwą przyjemnością. Jeśli otrzymam ofertę przedłużenia kontraktu, to z pewnością zostanę. Czuję się teraz bardzo dobrze, swobodnie, we właściwym miejscu i czasie – powiedział Tuchel.

Wiele wskazuje więc na to, że już niebawem niemiecki trener złoży podpis pod nowym kontraktem. Na ten moment Chelsea zajmuje 5. miejsce w Premier League, a w półfinale Ligi Mistrzów zagra z Realem Madryt. Dodatkowo „The Blues” mają szansę na zdobycie FA Cup – w wielkim finale zmierzą się oni z Leicester City.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem