Nowy klub Romelu Lukaku. Za 80 milionów, ale nie do Juventusu!

Miała być jedna z najbardziej szokujących wymian w letnim okienku transferowym, gdzie Romelu Lukaku miałby powędrować z Manchesteru United do Juventusu, a w odwrotnym kierunku udać się miał Paulo Dybala. Belgijski napastnik powędruje jednak do Interu! 

Belgijski snajper miał być na Old Trafford gwarancją goli i dobrych występów – kosztował przecież niemal sto baniek (90 milionów funtów po dopełnieniu wszystkich „zmiennych” w umowie transferowej z Evertonem), świetnie znał ligę i dawał radę w mocnej reprezentacji Belgii na turniejach międzynarodowych. Czy nią był? Nie do końca, bo w „angielskiej Łodzi” nie zanosi się na strajki, głodówki czy hektolitry wylanych przez fanów „Czerwonych Diabłów” łez.

Jak informuje świetnie zorientowany na rynku transferowym Gianluca di Marzio, który w ostatnim czasie bezbłędnie potwierdził przenosiny Mathijsa de Ligta do Juventusu na długo przed oficjalnym potwierdzeniem ze strony turyńskiego klubu, transfer Belga jest już przesądzony. Potwierdzają to również doniesienia innych mediów, a najbardziej… sam przylot piłkarza na testy medyczne.

Zawodnik już kilka tygodni temu porozumiał się z Interem Mediolan odnośnie warunków kontraktu, zaś teraz dogadały się również kluby. Ma kosztować dokładnie 77 milionów funtów.

Transfer Lukaku był właściwie formalnością biorąc pod uwagę jego okoliczności. Piłkarz chciał odejść, poprosił klub o zgodę na przenosiny do innego zespołu. Po drugie: bardzo chciał go u siebie Antonio Conte, któremu Lukaku podobał się jeszcze wtedy, gdy Włoch trenował Chelsea. Po trzecie, odejście z Old Trafford wyraźnie zasugerował selekcjoner reprezentacji Belgii, Roberto Martinez, a po czwarte Ole Gunnar Solskjaer dostał tylko 100 milionów na transfery i było jasne, że będzie szukał dodatkowych pieniędzy.

Płacisz tylko 1/2 podatku
Polski Bukmacher Sp. z o. o. posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez MF. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.