Nowy klub Francka Ribery’ego. Zagra z Polakami

Odejście Francka Ribery’ego z Bayernu Monachium to niezaprzeczalnie koniec ważnej epoki, ale jak się okazuje wciąż nie koniec sportowej kariery Francuza. Całe lato plotkowano o jego przyszłości. Pojawiały się informacje o zainteresowaniu beniaminka Premier League - Sheffield United, wymieniano kierunku rosyjski oraz arabski. Dziś wydaje się przesądzone, że Ribery’ego będziemy oglądać w licznych starciach z Polakami - w Serie A.

Dosyć klarownie o sytuacji Francuza wypowiedział się Daniele Prade, czyli dyrektor sportowy drużyny, do której ten miałby trafić. Z jego słów wynika, że jeśli tylko Ribery postawi na poziom sportowy i grę w poważnej lidze z europejskiego topu, Fiorentina szeroko otwiera przed nim swoje drzwi i zaprasza do siebie.

“Wiemy, że ma bardzo korzystne finansowo oferty. My nie jesteśmy w stanie oferować dziesiątek milionów euro, jak kluby rosyjskie albo arabskie. Jeżeli jednak Franck zechce grać na wysokim poziomie, będziemy czekać na niego z otwartymi ramionami” – oświadczył Prade.

Niezwykle intratne oferty miały pochodzić z katarskiego Al Sadd oraz z rosyjskiego Lokomotiwu Moskwa, gdzie nawet Grzegorz Krychowiak otrzymuje zarobki nie mniej atrakcyjne od tych, jakie mu gwarantowano w Paryżu.

Od wczoraj kolejne źródła informują jednak, że negocjacje z Florencją ruszyły naprzód i zmierzają do szczęśliwego końca. Ribery miał otrzymać ofertę dwuletniego kontraktu wartego 4 miliony euro za sezon. Sky Sports podaje również, że zagwarantował sobie obecność w klubie zaufanego fizjoterapeuty Giovanniego Bianchi.

Transfer Francka Ribery’ego do Fiorentiny potwierdził Gianluca di Marzio…

https://twitter.com/DiMarzio/status/1163776048233930752

… oraz sam piłkarz w konwersacji na Instagramie z Luką Tonim:

Zdjęcie

Przypomnijmy, że od bieżącego okna transferowego kluby Serie A obowiązuje niezwykle korzystne prawo podatkowe, pozwalające im w większym stopniu konkurować z topowymi klubami z innych lig. Pensje zagranicznych piłkarzy, którzy przez ostatnie dwa lata nie występowali we Włoszech, obłożone są niższym, 20-procentowym podatkiem, co w porównaniu choćby z ligą hiszpańską, bardzo ogranicza faktyczne koszty utrzymania piłkarza. Franck Ribery może z tego prawa skorzystać.

Jeśli trafi do Fiorentiny, Szymon Żurkowski i Bartłomiej Drągowski będą mieli kogo podpatrywać na wspólnych treningach.

https://twitter.com/FranckRibery/status/1163530224627257345

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem