Nowy klub Daniele De Rossiego. Zostanie trenerem w topowej lidze

Koniec kariery piłkarskiej Daniele De Rossiego oznaczać będzie początek kariery trenerskiej. Legenda AS Roma w przyszłym sezonie zasiądzie na ławce w jednym z klubów Serie A, a konkretnie: w Fiorentinie! 

Żywa ikona AS Roma latem ubiegłego roku została przez swój ukochany klub odtrącona. Nie była jedyną wypchniętą ze stołecznego klubu, który opuścił jeszcze choćby dyrektor i pomnik Romy, Francesco Totti. Włoski pomocnik jednak nie rozpaczał, a zamiast tego – spełnił jedno ze swoich marzeń. „Nie mógłbym zakończyć kariery bez zagrania w Boca” – powiedział, po czym przeniósł się do Buenos Aires. Dla takich piłkarzy jak Daniele De Rossi zwieńczeniem marzeń na pewno byłoby zakończenie kariery w klubie, którego jest się wychowankiem, niemal odwiecznym piłkarzem, ulubieńcem trybun, charakterem i wielką osobowością w szatni i wreszcie zasłużonym kapitanem. Roma tego ostatnio podejmuje bardzo kontrowersyjne (kibice ASR użyliby mocniejszych słów…) decyzje, na których cierpią również ci, którzy najbardziej się w historii rzymskiego klubu zasłużyli. Totti? Out. De Rossi? Out. I to w niedalekim odstępie czasu. Co robić? De Rossi zawsze mógł zakończyć karierę, ale skoro czuł potrzebę i siłę do dalszej gry – podjął najlepszą możliwą decyzję. Nie wykonał rysy na pomniku grając dla innego włoskiego czy europejskiego klubu.

Chciał zagrać w legendarnym Boca. Po pierwsze, dzięki temu nie trafi na ukochaną Romę ani w lidze włoskiej, ani też w europejskich pucharach. Po drugie – zagra tam, gdzie podskórnie chciałby chyba każdy piłkarz niezwiązany emocjonalnie z River Plate, czyli największym wrogiem Boca. Były klub Diego Armando Maradony, Juana Romana Riquelme czy obecny Carlosa Teveza to nie tylko wiele tytułów w lidze argentyńskiej czy sukcesy na arenie międzynarodowej. To przede wszystkim owiane legendą La Bombonera, naznaczone historią żółto-niebieskie barwy. Legendarny piłkarz w legendarnym klubie? To mogło się udać, ale… nie udało. W stolicy Argentyny Włoch rozegrał zaledwie siedem spotkań. W debiucie odpadł z Club Almagro w Copa Argentina po serii rzutów karnych. W lidze było nieco lepiej – gdy grał, klub wygrywał lub remisował z wyjątkiem ostatniego spotkania z Club Atlético Rosario Central. Przygodę zepsuł mu jednak uraz uda, przez który długo pauzował.

Daniele De Rossi ostatecznie po pół roku w Buenos Aires zdecydował się skończyć karierę. Od nowego sezonu ma natomiast zostać trenerem ACF Fiorentina.

Defensywny pomocnik podpisał roczny kontrakt, którego ostatecznie nie wypełnił. Mistrz świata z 2006 roku grał w drużynie między innymi z takimi piłkarzami jak Lisandro Lopez, Mauro Zarate, Eduardo Salvio i wspomniany Carlos Tevez. Mówiło się w kontekście De Rossiego o Australii, Chinach czy Stanach Zjednoczonych, ale charakterny piłkarz ze świetnym tatuażem na jednej z łydek zdecydował się na po pół roku w Boca zakończyć karierę. I jednocześnie wznowić inną, bo ma zostać trenerem grającej w Serie A Fiorentiny. O tym informuje Fabrizio Romano:

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1279132972625670147

Oto następca Milika w Napoli. 60 milionów!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem