Znów znalazł się na liście powołanych przez Jerzego Brzęczka, znów nie obyło się bez kontrowersji. Arkadiusz Reca nadal bowiem ogląda mecze z perspektywy innej niż grając na zielonej murawie, ale to ma się w najbliższym czasie zmienić. Polak ma trafić na wypożyczenie do SPAL.

Jak informuje „Przegląd Sportowy”, ponownie powołany przez Jerzego Brzęczka do reprezentacji Polski lewy obrońca wreszcie znajdzie klub, w którym będzie mógł liczyć na regularne występy. W jednej z rewelacji ubiegłego sezonu Serie A, Atalancie Bergamo, zbyt wiele pograć się byłemu piłkarzowi Wisły Płock nie udało. Teraz to ma się zmienić.

Arkadiusz Reca jest bliski rocznego wypożyczenia do SPAL.

Klub, w którym na co dzień występuje inny reprezentant Polski, Thiago Cionek, chciał Recę już pół roku temu. Wtedy jednak do porozumienia nie doszły oba kluby, a trener Polaka stwierdził, że ma na niego pomysł. Z Recy wciąż w Bergamo nie rezygnują – o czym najlepiej świadczy fakt, że nie zamierzają się go pozbyć poprzez transfer definitywny, a jedynie wypożyczyć na jeden sezon. Z powodu negocjacji transferowych Reca nie znalazł się w kadrze Atalanty, której rywalem w najbliższej kolejce będzie właśnie SPAL.

SPAL chciało kupić Polaka, Atalanta nie chce go sprzedawać – z tego powodu trwał pat, który może zostać rozwiązany poprzez roczne wypożyczenie. Polski lewy obrońca, który znalazł się w gronie powołanych na najbliższe mecze reprezentacji Polski, ma czas do 2 września na zmianę klubu. Nie bez znaczenia w tej transakcji może być inna kostka domina – czyli przenosiny Diego Laxalta z Milanu do Atalanty – której przewrócenie się przyspieszyłoby transfer Recy.

Polak w SPAL mógłby liczyć na regularną grę zwłaszcza, że poważna kontuzja wykluczyła z gry Mohameda Faresa. SPAL szuka następcy i jak donosi „Przegląd Sportowy” – wszystko wskazuje na to, że zostanie nim Reca.

Co ciekawe, SPAL w obecnym sezonie będzie mogło mieć obronę złożoną w 75% z polskich piłkarzy. Defensywę tej drużyny tworzą bowiem Thiago Cionek i Bartosz Salamon, więc biało-czerwone trio w drużynie Leonardo Sempliciego nie mogłoby nikogo dziwić, zaś Jerzego Brzęczka, Arkadiusza Recę i kibiców reprezentacji Polski – tylko i wyłącznie cieszyć…

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem