Każdy pierwszy dzień stycznia do szereg imprez sportowych, które mają swój wyjątkowy charakter. Nie ligowe punkty, nie splendor i medale, a dobra zabawa i miłe spędzenie czasu liczy się najbardziej. Nie inaczej było dziś w Sopocie.

To właśnie w tym kurorcie spotkali się trójmiejscy sympatycy rugby, którzy postanowili rozegrać w swoim towarzystwie towarzyski mecz. Trzy pokolenia zawodników, wnuczkowie i dziadkowie, byli gracze, prezesi, w skrócie – cała rugbowa rodzina znad morza. Tak wyglądał pierwszy dzień roku na boisku Ogniwa.

Pierwszy gwizdek wybrzmiał chwilę po godzinie 13, a to, co imponowało najbardziej, to frekwencja. Strzelamy, że jeszcze do wczesnych godzin porannych wielu dzisiejszych sportowców raczyło się szampanem lub innymi wyskokowymi trunkami, ale już kilka godzin później stawiło się licznie na zielonej murawie i przy jeszcze dobrym humorze przystąpiło do rywalizacji.

Wiecie jak to jest. Dzień wolny od pracy, wolne również od wszelkiej maści obowiązków, które trzeba wykonać. Mimo wszystko grupka pasjonatów postanowiła zebrać się skoro świt, zwlec z łóżka i aktywnie spędzić ponad godzinkę czasu.

W Sopocie Nowy Rok spędzono aktywnie

Udział w wydarzeniu wzięło wiele znanych osób w polskim rugby. Był Grzegorz Kacała, Piotr Płoszaj, Jan Kozłowski i Karol Czyż. Było wielu byłych reprezentantów, sporo młodzieży oraz zawodnicy, którzy z tą dyscypliną sportu związani są od kilku dekad. Do tego przywiązania do różnych trójmiejskich klubów, które na co dzień zbyt bardzo za sobą nie przepadają. To jednak nie miało tego dnia żadnego znaczenia. Liczyła się dobra zabawa i inicjatywa, żeby nie dogorywać cały dzień przed telewizorem po nocnych włojażach.

Po meczu? Klasycznie, jak to w rugby – tak zwana trzecia połowa przy piwku i grochóweczce. Jednostka treningowa wykonana? Oczywiście. Można oddać się innym zajęciom, mamy przecież pierwszy dzień Nowego Roku.

Kolejny tego typu event? 1 stycznia 2019 roku, pewnie chwilę po południu. Takie spędzanie Nowego Roku – jesteśmy na tak. Trzy razy na tak.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem