Kadrowicz ignorowany przez Brzęczka. „Powołam cię, ale…”

Ostatnie tygodnie przypominały prawdziwą gehennę dla dwójki reprezentantów Polski. Trzy punkty zdobyte w siedmiu meczach ligowych, ostatnie miejsce w tabeli, najgorszy bilans bramkowy - nic dziwnego, że Sampdoria Genua zdecydowała się na zmianę trenera. Claudio Ranieri może okazać się szansą zwłaszcza dla Karola Linettego, który od początku sezonu ma problemy z regularną grą, a kiedyś znajdował się na celowniku włoskiego trenera.

Eusebio Di Francesco nie poprowadzi więcej zespołu z Genui. Władze klubu poinformowały właśnie, że jego następcą zostanie Claudio Ranieri, którego niektórzy eksperci – oczywiście w zupełnie teoretycznych rozważaniach – przymierzali ostatnio nawet do reprezentacji Polski ery po Jerzym Brzęczku.

https://twitter.com/iftvofficial/status/1183029610637877248?s=21

Dla 67-letniego Włocha będzie to już 20. klub w trenerskiej karierze i ósmy prowadzony w Serie A. Paradoksalnie, największym jego sukcesem wciąż pozostaje – i kto wie czy nie pozostanie na zawsze – wygranie Premier League z ekipą Leicester.

Ranieri to w ostatnich latach zagadka. Poza sensacyjną przygodą na Wyspach, większość epizodów szkoleniowych nie kończyło się dobrze. Całkowita klapa z reprezentacją Grecji. Fatalny bilans w Fulham Londyn, odejście z AS Romy po zaledwie 12 poprowadzonych spotkaniach.

Zmiana trenera Sampdorii będzie niewątpliwie ciekawym ruchem z polskiego punktu widzenia, bo o ile Bartosz Bereszyński wywalczył sobie pozycję prawego obrońcy numer jeden w zespole, o tyle Karol Linetty ostatnio jest w Genui dość marginalną postacią i tylko raz w tym sezonie zaliczył 90-minutowy występ. Co ciekawe, Ranieri był zwolennikiem jego talentu, gdy kroczył po tytuł w Premier League, a Karol dopiero próbował postawić pierwszy krok za granicę w swojej karierze. W 2015 roku media rozpisywały się o tym, że Leicester jest jednym z głównych kandydatów do zrealizowania tego transferu.

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Czas pokaże czy Ranieri wciąż pozostaje Linettemu przychylny. Właśnie mija rok od kiedy 24-latek, w którym pokładano duże nadzieje, po raz ostatni pokazał się w reprezentacji Polski. Od dawna uchodzi w niej za zawodnika obiecującego, który niestety nie jest w stanie zrobić różnicy.

Parę lat temu spodziewano się, że wkrótce wkroczy w kadrze do „grupy trzymającej władzę”. Dziś jest daleki od regularnych występów. Jego notowania u Brzęczka są niskie. Podczas niedawnej wizyty we Włoszech selekcjoner zasugerował, że go powoła, ale jego szanse na grę są nikłe.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem