Nowa stacja Mateusza Borka? Wymowny wpis na Instagramie!

Najlepszy komentator piłkarski w Polsce wróci za mikrofon? Wpis Mateusza Borka na Instagramie rozwiewa wątpliwości, ale też rodzi nowe. W jakiej stacji telewizyjnej będziemy mogli usłyszeć współtwórcę Kanału Sportowego?

Przez dwadzieścia lat był komentatorem Polsatu Sport, jednak w tym roku rozstał się ze stacją. Przez pewien czas nie komentował meczu piłkarskiego, ale wrócił 10 czerwca na antenie Europsportu 1, by zrelacjonować mecz Bayernu Monachium w finale Pucharu Niemiec. Wiadomo jednak, że oferta tej stacji nie obejmuje meczów reprezentacji Polski, Ligi Mistrzów bądź największych lig europejskich, z Ekstraklasą na czele. Wiadomo było, że Borek w najbliższym czasie skupi się na rozwoju Kanału Sportowego, będzie jednym z prowadzących programu „Misja Futbol”, wystartuje również szereg własnych formatow na Youtube. Mieliśmy nadzieję, że z czasem wróci do swojej pierwszej podstawowej roli – komentatora spotkań. Przy czym wiadomo, że nie nastąpi to już w Polsacie, z którego pocztą przyszło mu wypowiedzenie. Powrót do stacji „ze słoneczkiem” wydaje się nierealny.

„Czy skomentuję mecze Ligi Mistrzów w Polsacie? Cytując byłego prezydenta, Lecha Wałęsę: przypuszczam, że wątpię”, powiedział swego czasu na antenie Kanału Sportowego Borek. Gdzie więc trafi jeden z najlepszych w swoim fachu nad Wisłą? Prawdopodobnie tam, gdzie gale pięściarskie Mateusza Borka, które od niedawna związane są z TVP Sport.

Wpis Mateusza Borka na Instagramie może sugerować, że zostanie komentatorem Telewizji Polskiej.

Komentator zasugerował, że 3 września wróci do komentowania meczów. Szybki rzut oka na to, co dzieje się tego dnia? Liga Mistrzów i Liga Europy nie gra, podobnie jak liga angielska, włoska, niemiecka, hiszpańska, polska itd. W ten czwartkowy wieczór odbędzie się natomiast spotkanie Ligi Narodów pomiędzy Niemcami a Hiszpanią, który ma być transmitowany na antenie TVP Sport. Publiczna telewizja kupiła bowiem sublicencję od Polsatu na transmitowanie rozgrywek UEFA Nations League.

Zagadka wydaje się być rozwiązana. Ponadto, chętnie posłuchalibyśmy Borka komentującego mecze reprezentacji Polski, a także jeden mecz w każdej kolejce Ekstraklasy, który transmituje TVP. Przypomnijmy, że Mateusz w naszym rankingu najlepszych komentatorów sportowych swego czasu zajął pierwsze miejsce: „Nierozerwalnie kojarzony z nowym obliczem reprezentacji Polski. Dykcja, tempo, bardzo ważna i niedoceniana umiejętność milczenia w odpowiednich momentach, ponadto stworzenie napięcia i niesamowita inteligencja, która bije we wszystkich analitycznych wstawkach. Dobry i dla piłkarskich świrów, i dla piłkarskich laików. Stworzony do wielkich meczów, ale z meczu młodzieżówki do lat 21 czy „zweite Bundesliga” też potrafi zrobić show, który aż chce się oglądać. I przede wszystkim: słuchać”.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem