Nowa rola Dariusza Mioduskiego w europejskiej piłce! Obok wielu znakomitości

UEFA oraz Europejskie Stowarzyszenie Klubów reagują na dezercję 12 klubów odpowiedzialnych za stworzenie Superligi. W poniedziałek wieczorem zaprezentowano nowy skład Komitetu Wykonawczego ECA. Wszedł do niego właściciel i prezes Legii Warszawa - Dariusz Mioduski.

Dariusz Mioduski od dawna aktywnie działał na polu międzynarodowej współpracy klubów. Wchodził w skład Europejskiego Stowarzyszenia Klubów, które jednoznacznie opowiedziało się po stronie UEFA i przeciwko tworzeniu Superligi. Co ciekawe, do niedawna funkcję prezesa ECA pełnił prezes Juventusu Turyn – Andrea Agnelli. Szef UEFA Aleksander Ceferin nazwał go wczoraj „kłamcą i wężem”, twierdząc, że Agnelli do ostatniej chwili przekonywał go, że popiera reformę Ligi Mistrzów, nie ujawniał swoich planów, po czym wyłączył telefon… i wsparł projekt Superligi. Jasny, było, że po takim ruchu nie może dłużej pełnić funkcji. Dzień po decyzji, którą Zbigniew Boniek nazwał „wybuchem III wojny światowej”, ECA przegrupowała swój skład.

W nowym Komitecie Wykonawczym, obok Dariusza Mioduskiego, znalazło się sporo znakomitości. Między innymi szef PSG Nasser Al-Khelaifi, Michael Gerlinger z Bayernu Monachium czy Edwin van Der Sar z Ajaxu Amsterdam. Andreę Angellego bezpośrednio zastąpił Karl-Heinz Rummenigge.

 Dla właściciela Legii Warszawa to niewątpliwie duża sprawa i docenienie jego aktywności na polu międzynarodowym. Od tej pory będzie miał realny wpływ na decyzje najważniejszego organu organizacji. W swoim oświadczeniu ECA zapewnia, że będzie kontynuować współpracę z UEFA, zmierzającą do ustalenia zasad w europejskiej piłce klubowej na kolejne lata.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem