Polska występuje w nowej Lidze Narodów, czy warto robić zakłady na ten turniej?

Futbol nie znosi próżni - po Mistrzostwach Świata kibice drużyn narodowych mają kolejną okazje, by poczuć dreszczyk emocji. Rusza Liga Narodów z udziałem polskiej reprezentacji. Na czym polega nowy turniej w piłkarskim kalendarzu?

Jak obstawiać Ligę Narodów?

Liga Narodów to nowa formuła rozgrywek, w których udział weźmie 55 europejskich reprezentacji. Zwycięzcy poszczególnych dywizji uzyskają kwalifikacje do turnieju Euro 2020. Jak widać gra toczona nie będzie o przysłowiową pietruszkę, a to gwarantuje emocje. Która z ekip po Mistrzostwach Świata zaprezentuje najwyższą formę w Lidze Narodów?

Pierwsza edycja Ligi Narodów rozpocznie się 6 września 2018, a zakończy 9 czerwca przyszłego roku. Łącznie w rozgrywkach wystąpi 55 drużyn, które zostały podzielone na cztery dywizje (zgodnie z rankingiem UEFA).

Dywizja A: Niemcy, Portugalia, Hiszpania, Belgia, Francja, Anglia, Szwajcaria, Włochy, Polska, Islandia, Chorwacja, Holandia

Dywizja B: Austria, Walia, Rosja, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Irlandia, Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Dania, Czechy, Turcja

Dywizja C: Węgry, Rumunia, Szkocja, Słowenia, Grecja, Serbia, Albania, Norwegia, Czarnogóra, Izrael, Bułgaria, Finlandia, Cypr, Estonia, Litwa

Dywizja D: Azerbejdżan, Macedonia, Białoruś, Gruzja, Armenia, Łotwa, Wyspy Owcze, Luksemburg, Kazachstan, Mołdawia, Liechtenstein, Malta, Andora, Kosowo, San Marino, Gibraltar

Celem pomysłodawców Ligi Narodów było zmniejszenie liczby spotkań towarzyskich. Uczestnicy walczyć będą raz – o awans do Euro 2020, dwa – o utrzymanie miejsca w poszczególnej dywizji. W każdej z czterech dywizji drużyny zostały rozlosowane do grup trzy lub cztero zespołowych:

 • Zwycięzcy grup awansują do półfinałów dywizji
 • Zespoły z ostatnich miejsc spadną do niższej dywizji

W grupie odbędą się mecze systemem „każdy z każdym” i mecz – rewanż. Tradycyjnie za zwycięstwo zostaną przyznane 3 punkty, a za remis punkt.

Polska udział w Lidze Narodów rozpocznie w dywizji A, a los skojarzył ją w grupie numer 3 wraz z Włochami i Portugalią. „Biało – Czerwoni” rozgrywki zainaugurują 7 września spotkaniem z Italią w Bolonii.

Terminarz Polski w Lidze Narodów. O której możemy oglądać  mecze reprezentacji online:

 • 7 września 2018: Włochy – Polska 20:45
 • 11 października 2018: Polska – Portugalia 20:45
 • 14 października 2018: Polska – Włochy 20:45
 • 20 listopada 2018: Portugalia – Polska 20:45

Mecze Ligi Narodów będzie można oglądać na żywo w kanałach TVP i Polsat.

Jeszcze nie opadł kurz po piłkarskich Mistrzostwach Świata, a kibice i typerzy mają kolejne wydarzenie związane z piłką reprezentacyjną. Liga Narodów to wydarzenie znacznie mniejszej rangi niż mundial, ale mecze drużyn narodowych, jak zawsze, bywają emocjonujące. Wiele ekip, w tym Polska, liczy na zmazanie plamy po nieudanych Mistrzostwach Świata. Rozgrywki Ligi Narodów to idealna okazja do wzięcia rewanżu za niepowodzenie na turnieju w Rosji.

Z punktu widzenia gracza zakładów i kibica najciekawiej powinno być w dywizji A, gdzie rywalizować będą najlepsze reprezentacje Starego Kontynentu. Jesienią odbędą się szlagierowe starcia takie jak Niemcy – Francja, Hiszpania – Chorwacja czy Włochy – Portugalia. Co może cieszyć to fakt, że w gronie najlepszych ekip znalazła się polska reprezentacja.

Tradycyjnie po Mistrzostwach Świata w wielu ekipach dochodzi do dużych przetasowań. Niemcy po blamażu na mundialu zapowiedzieli kadrową rewolucje – z gry w reprezentacji zrezygnował m.in. Mesut Ozil. Hiszpanie z kolei zmienili selekcjonera – Luis Enrique zastąpił Fernando Hierro. Po tym jak Włosi i Holendrzy na awansowali na MŚ w Rosji w kraju przetoczyła się lawina krytyki, która zmusiła obie federacje do znaczących ruchów. Powiew zmian nie ominął również polskiej reprezentacji. Na ławce trenerskiej Adama Nawałkę zastąpił Jerzy Brzęczek, a z gry w kadrze zrezygnował m.in. Łukasz Piszczek.

Obstawiając mecze Ligi Narodów warto mieć na uwadze cele, jakie poszczególne drużyny sobie stawiają. Dla przykładu prezes PZPN, Zbigniew Boniek ogłaszając nowego selekcjonera poinformował, że w dużej mierze Liga Narodów posłuży jako poligon doświadczalny przed startem eliminacji do Euro 2020. Polska nie jest odosobniona w tego typu strategii, co nie znaczy, że drużyny te nie będą grały o zwycięstwo.

Francja, Niemcy czy Hiszpania to nacje, które zawsze mierzą tylko w wygrane. „Les Blues” po triumfie w Mistrzostwach Świata urośli do miana faworytów w Lidze Narodów. Czeka ich jednak trudna przeprawa w grupie numer 1, gdzie rywalizować będą z Niemcami i Holandią. Pytanie – jak zaprezentują się Chorwaci, którzy zachwycili świat na rosyjskim mundialu? Wicemistrzowie Świata w grupie nr. 4 zagrają z Hiszpanią i Anglią.

Na zapleczu dywizji A znajdują się równie utalentowane drużyny aspirujące do elity. Są tam m.in. ćwierćfinaliści poprzedniego mundialu, czyli Rosjanie i Szwedzi oraz Duńczycy, którzy wystąpili w 1/8 finału.

Kursy na Polskę w Lidze Narodów

 • Włochy – Polska: 1.86 3.25 3.90
 • Niemcy – Francja: 2.35 3.15 2.80
 • Anglia – Hiszpania: 2.50 3.10 2.65
 • Turcja – Rosja: 2.30 3.05 2.95

Na chwilę obecną bukmacher LV BET w roli faworyta do wygrania Ligi Narodów w dywizji A typuje reprezentacje Hiszpanii przed Niemcami i Francją.

Kursy na wygraną Ligi Narodów:

 • Hiszpania – 4.50
 • Niemcy – 5.00
 • Francja – 6.00
 • Belgia – 6.50
 • Włochy – 10.00
Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem