Novak Djoković zdyskwalifikowany z US Open. Ujawniono, jak bronił się, by pozostać w grze!

W niedzielny wieczór korty na US Open zatrząsały się w swoich posadach. Novak Djoković w kilka chwil zamienił się z jednego z kandydatów do wygrania turnieju w krytykowanego wszem i wobec autsajdera. W wyniku swojego zachowania – i odrobiny pecha – został zdyskwalifikowany i wyrzucony z dalszego udziału w imprezie.

De feralnej sytuacji doszło trakcie spotkania czwartej rundy US Open z Pablo Carreno Bustą. Djoković przegrywał w pierwszym secie 5:6. Sfrustrowany, wystrzelił piłeczkę rakietą w stronę band okalających kort i niestety – przypadkowo trafił nią sędzię liniową. Obserwatorzy spotkania momentalnie podzielili się na takich, którzy domagali się natychmiastowej dyskwalifikacji sportowca (zresztą regulaminy wskazują na takie rozwiązanie bardzo wyraźnie) i tych, którzy nieco bagatelizowali zachowanie Serba, wskazując na pecha. O ile jest jasnym, że Novak nie miał zamiaru zrobić komukolwiek krzywdy, puściły mu nerwy, o tyle brak intencji nie zwalnia go z odpowiedzialności za zachowanie, jakich nie chcemy widywać na kortach.

Djoković starał się uratować przed wyrzuceniem z turnieju. Bronił się, że pani sędzi nie stało się nic poważnego. „Nie musi jechać do szpitala” – powtarzał!

„Naprawdę zamierzacie mnie zdyskwalifikować? Możecie odebrać punkty, jest wiele opcji…” – w ten sposób Novak Djoković miał negocjować z sędzią spotkania. Chciał zamienić karę dyskwalifikacji na nieco bardziej łagodną. Jego próby nie przyniosły jednak efektu.

Zawodnik publicznie przeprosił dopiero po kilku godzinach, umieszczając wpis w swoich mediach społecznościowych. Nie zrobił tego na pomeczowej konferencji prasowej, na której nie pojawił się wcale. Na Instagramie pisał, że jest mu przykro, oczywiście nie było to z jego strony celowe zagranie, a zaraz po nim sprawdzał, czy z sędzią jest wszystko okej.

Niedzielne zdarzenie to pierwszy od dawna przypadek całkowitej dyskwalifikacji tenisisty na turnieju tak wysokiej rangi. W 2017 roku Denis Shapovalov wyleciał z rozgrywek w Pucharze Daviesa po uderzeniu piłką w złości sędziego głównego. Rok później Szwajcar Yann Marti stracił miejsce w turnieju Swiss Cup po obraźliwej odzywce w stronę sędziego.

Odpadła z turnieju i utknęła w Nowym Jorku. Kuriozum na US Open

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem