Niewidomy skomentuje mecz Polaków z San Marino! „Myślałem, że to program Mamy Cię”

"Kiedy dostałem tę propozycję, myślałem, że to program Mamy cię. Ale dzieje się to naprawdę" - mówi Marcin Ryszka, który dziś wieczorem wraz z Maciejem Iwańskim skomentuje mecz San Marino - Polska. Sprawozdanie duetu będzie możliwe do odsłuchu na TVP Sport w internecie.

Telewizja Polska od dłuższego czasu eksperymentuje z nowymi formami dotarcia do widzów. W aplikacji mobilnej TVP Sport mamy do wyboru różne wersje komentarza – także w języku angielskim. Zdarzało się, że spotkania reprezentacji Polski komentowali też nietypowi goście, jak Piotr „Izak” Skowyrski, bardzo znany sprawozdawca w świecie e-sportu. Tym razem mecz San Marino – Polska wraz z Maciejem Iwańskim zrelacjonuje Marcin Ryszka. To dziennikarz, którego na co dzień można usłyszeć m.in. W radiu Weszlo.FM, ale przede wszystkim osoba niewidoma od piątego roku życia. Marcin od lat jest jednocześnie związany ze sportem. Z sukcesami reprezentował Polskę na igrzyskach paraolimpijskich w pływaniu. Dziś angażuje się w rozwój blond footballu i sam reprezentuje barwy Wisły Kraków.

Jak to możliwe, że osoba niewidoma zdoła zrelacjonować mecz telewidzom?

Ryszka robił to już wcześniej. W roli komentatora mogliśmy usłyszeć go choćby w trakcie igrzysk paraolimpijskich przy relacjach z pływania. Podczas pracy nie będzie pierwszym komentatorem – ta rola standardowo przypadnie Maciejowi Iwańskiemu. Ryszka skupi się na przekazywaniu wiedzy, która jest efektem jego doświadczenia i skrupulatnych przygotowań, a więc będzie typowym ekspertem przy mikrofonie.

„Marcin, mając zaledwie pięć lat, stracił wzrok w wyniku choroby. Mimo tego, zrobił w życiu więcej niż niejeden z nas. Być może więcej niż większość – i nie zamierza na tym poprzestać. Przez 14 lat trenował pływanie. Jest trzykrotnym mistrzem świata, uczestnikiem igrzysk paraolimpijskich w Londynie oraz Pekinie, prezesem fundacji, dziennikarzem sportowym. Wreszcie znakomitym ambasadorem osób niepełnosprawnych i kapitanem drużyny Wisła Kraków Blind Football” – pisaliśmy o nim, kiedy w 2019 roku publikowaliśmy wywiad z Ryszką na łamach Łączy nas Pasja.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem