Polki nie były faworytkami w starciu z gospodarzami półfinału siatkarskich mistrzostw Europy. Turczynki już w pierwszych dwóch setach pokazały, że na finał imprezy zasłużyły. Biało-czerwone jednak nie poddały się bez walki, urwały trzeciego seta i były blisko doprowadzenia do tie-breaka...

Szkoda właśnie tego momentu, w którym Polki prowadziły w czwartym secie i wydawało się, że piąty set jest w zasięgu ręki. Siatkarki selekcjonera Jacka Nawrockiego kontynuowały passę z bardzo udanego trzeciego seta i gdyby nie zła passa, niestety nie po raz pierwszy przytrafiająca się żeńskiej kadry w siatkówce, w której rywalki zdobyły kilka punktów z rzędu – być może udałoby się awansować do finału?

„Kto prowadzi 2:0 i nie wygrywa trzeciego seta, przegrywa 2:3” – stare siatkarskie porzekadło w tym przypadku zmieniło się jednak w „kto w najważniejszym momencie meczu przegrywa kilka punktów z rzędu, nie może myśleć o finale”.

Za podjęcie walki po dwóch pierwszych setach i danie nadziei kibicom należą się jednak biało-czerwonym duże brawa.

Polki nie grały w mistrzostwach Europy jako faworytki, nie były również wskazywane jako kandydat do finału w starciu z reprezentacją Turcji, której w Ankarze pomagały ściany i trybuny wypełnione żywiołowo dopingującą turecką publicznością.

Porażka w półfinale boli, bo już w niejednym miejscu pojawiały się porównania do „Złotek”, które pod wodzą Andrzeja Niemczyka sięgnęły po tytuł mistrzyń Europy”, ale niedawna historia nie pozwalała myśleć o tak udanym występie na wielkim turnieju.

A ten, pomimo tego że jeszcze się nie skończył i wciąż można przywieźć z niego medal, już teraz można za udany uznać. Duży szacunek dla dziewczyn, dla trenera Jacka Nawrockiego. Jutro, w niedzielne popołudnie o godzinie 16, wszyscy będziemy trzymać kciuki za mecz z Włochami o trzecie miejsce. I wyczekiwać medalu, na którego Polki zasłużyły.

Lv bet zakłady bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez ministra finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.