Niepotrzebny kwas w kadrze. Grabara znowu dołożył do pieca…

Obaj stanowią przyszłość polskiej piłki. Obaj, o ile w swoich karierach nie skręcą w niewłaściwym kierunku, mają szansę jeszcze wielokrotnie spotkać się na zgrupowaniach reprezentacji Polski. Dzielić te same treningi - niczym Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański. Czy ten niewinny konflikt, zapewne wynikający z ambicji, jest im zatem potrzebny? Wątpliwe. Młodzi bramkarze: Kamil Grabara i Radosław Majecki publicznie podszczypują się w temacie... powołania do kadry.

Majecki z Legii Warszawa, to gdyby trzymać się nadal odniesień do naszych obecnie najlepszych bramkarzy, zdecydowanie bardziej „Fabian” niż Szczęsny. 19-latek obiera póki co podobną ścieżkę kariery. Mimo licznych ofert, postawił na ogranie na polskich boiskach, drugi sezon z kolei regularnie broni w Ekstraklasie – i to on jako pierwszy z młodych otrzymał powołanie do kadry. Na występ nie miał szans, ale Jerzy Brzęczek dał sygnał: „doceniam twoją pracę, tak trzymaj”. Wobec kontuzji „Fabiana”, zaprosił Majeckiego do kadry, jako numer trzy obok Szczęsnego i Skorupskiego.

Kamil Grabara, choć teoretycznie mógłby się wyprzeć, że jego reakcja dotyczyła czegokolwiek innego, skomentował ten fakt na Twitterze za pomocą wymownych, płaczących emotikonek. Majecki, zapytany przez dziennikarzy o reakcję kolegi, odpowiedział z klasą, ale dosadnie. „Dobrze, że ma poczucie humoru. Jedni się śmieją, drudzy jeżdżą na pierwszą reprezentację”.

Odbierz 20 PLN na start w LV BET
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Afera gotowa. Zwłaszcza, że kto jak kto, ale Grabara dał się już poznać jako ten, który pierwszy chętnie dołoży do pieca i na ochotnika napisze na Twitterze o cztery słowa za dużo. Tym razem owe cztery słowa to „oho szefostwo jest grane”.

https://twitter.com/Kamil_Grabara1/status/1186019824390082560?s=20

Jak widać, chłopcy w internetowych potyczkach są mocni – teraz powoli pora weryfikować potencjał w bramkarskiej robocie. O ile to Majecki zyskał uznanie w oczach Jerzego Brzęczka, o tyle w reprezentacji do lat 21 to Grabara jest kluczową postacią. W sierpniu Czesław Michniewicz powierzył mu opaskę kapitana zespołu. Na każdym kroku chwali nie tylko jego talent bramkarski, ale też pewność siebie i konstrukcję psychiczną. Jak mówią koledzy z zespołu – zdecydowanie zyskuje przy bliższym poznaniu.

Bartosz Kapustka, gdy początkowo trafili na siebie w kadrze U-21, nie chciał z Grabarą mieszkać w jednym pokoju, a z czasem stali się bliskimi kumplami. Kto wie, może więc i dla Grabary z Majeckim jeszcze jest szansa. Tylko obaj muszą przestać grać szefa.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem