Niemiecki dziennikarz ostro o Żyle. Nazwał polskiego mistrza „klaunem”!

Na łamach "Sueddeutsche Zeitung" pojawił się dziś artykuł na temat mistrza świata w skokach narciarskich - Piotra Żyły. Autor tekstu bez ogródek wypowiada się o stylu bycia Polaka i uważa, że ten zachowuje się jak "klaun".

Ostatnie dni w sportach zimowych zdecydowanie należą do Piotra Żyły. Polak w sobotę zdobył tytuł mistrza świata w skokach narciarskich na normalnej skoczni pokonując Anze Laniska oraz Karla Geigera. Żyła celebrował sukces w swoim stylu – często żartował i nie ukrywał zadowolenia. Pojawił się jednak artykuł, który krytykuje zachowanie naszego mistrza.

Zobacz również: Typowy dzień Paulo Sousy, czyli… kolejny reprezentant Polski z urazem

Tekst pod tytułem „Ahahahahaha!” został opublikowany na łamach „Sueddeutsche Zeitung”, a jego autorem jest niejaki Volker Kreisl. Według niego „skoki są poważną sprawą i nie ma w nich powodu do śmiechu”.  Jego zdaniem Stefan Horngacher miał już dość zachowania Polaka.

W porządku, zawodnicy są szczęśliwi, gdy daleko skoczą, ale opanowują swoją radość. Skoczkowie, którzy zachowują się inaczej to rzadkość. Tacy, którzy są klaunami, w ogóle nie istnieją. Ale nie, czekajcie, jest jeden taki. To Polak, którego trener musiał kiedyś ogarnąć, bo za bardzo pajacował przed dziennikarzami. Jak się nazywał ten zawodnik? A no prawda: Piotr Żyła. Został on właśnie mistrzem świata – napisał Kreisl w swoim artykule.

Niemiecki dziennikarz uważa również, że „angielski Żyły jest zadowalający, jednak nie na tyle dobry, aby popisać się celnymi stwierdzeniami”. Jego zdaniem konferencja z Piotrem Żyłą zamieniła się w fetę mistrzowską.

Trzeba przyznać, że styl „Wewióra” jest unikatowy. Większość go kocha, część nienawidzi. Nie można jednak powiedzieć, że 34-latkowi nie zbiera się na refleksje. O swoim mistrzostwie emocjonalnie opowiadał w jednym z wywiadów.

Tak sobie nuciłem i przed oczami przemykała mi ta praca i to, co przez te wszystkie lata działo się w mojej karierze. Te dobre momenty i te gorsze – powiedział w wywiadzie z TVP Sport.

Przed Polakiem jeszcze dwie szanse na kolejne medale. W piątek odbędzie się drugi konkurs indywidualny, a w sobotę konkurs drużynowy.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem