Nie żyje 32-letni piłkarz. Strzelali do niego napastnicy na motocyklach. Nie miał tyle szczęścia, co Kolasinac i Ozil

Szokująca informacja o strzelaninie na ulicach miasta wstrząsnęła obywatelami Amsterdamu. Śmierć w tragicznych okolicznościach poniósł 32-letni były piłkarz między innymi Royal Antwerp, FC Volendam czy angielskiego Burton Albion. Historia przywołuje na myśl niedawny incydent z Mesutem Ozilem i Seadem Kolasinacem w roli głównej. Niestety, tym razem z tragicznym finałem.

Urodzony w Surinamie Kelvin Maynard w ostatnich latach grał w piłkę już tylko w niższych ligach, jednak część kibiców w Anglii, Holandii czy w Belgii może kojarzyć go z przeszłości. W całej karierze zaliczył 18 występów w Eredivisie, miał za sobą epizod w portugalskiej ekstraklasie czy w angielskiej League Two. Występował na pozycji środkowego obrońcy.

Holenderska policja potwierdza, że zeszłej nocy, prowadząc samochód przez jedną z dzielnic Amsterdamu, został ostrzelany przez dwójkę napastników na motocyklach. Według wstępnych ustaleń, próbował przed nimi uciekać, niestety jego rozpędzony samochód uderzył w budynek jednostki straży pożarnej. Maynard był reanimowany, ale nie udało się go uratować.

Trudno na tę chwilę ustalić czy napad miał podłoże rabunkowe, czy jednak 32-latek padł ofiarą porachunków i nie był tylko przypadkowym celem. Nie zmienia to faktu, że tragiczna historia od razu przywołuje na myśl niedawny incydent z ulic Londynu, gdy dwaj piłkarze Arsenalu – Mesut Ozil musieli uciekać przed uzbrojonymi napastnikami na motocyklach, próbującymi zrabować ich samochód. Szczęśliwie udało im się dojechać w znajome miejsce i schronić w restauracji, w której wcześniej bywali.

Choć wyszli z tej historii cało, przyznają, że było to dla nich niezwykle trudne doświadczenie. Ze względów bezpieczeństwa i aby ochłonąć, opuścili kilka treningów, na jakiś czas wyjechali z miasta. Nie pojechali również z zespołem na jeden z meczów.

Kelvin Maynard niestety nie miał tyle szczęścia, co oni. Co ciekawe, jego śmierć miała miejsce w ten sam dzień, w którym w Amsterdamie zamordowano również lokalnego prawnika. Policja póki co nie łączy jednak obu spraw.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem