Nie wszyscy docenili Lewandowskiego. Tak głosowali nominowani na sportowca roku

Przegląd Sportowy ujawnił jak w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Roku 2020 głosowali sami nominowani. Okazuje się, że nie wszyscy docenili Roberta Lewandowskiego. Mimo że, w 2020 był dominatorem w skali globalnej, niektórzy nie widzieli go nawet na podium w Polsce.

Czy w głosach sportowców nominowanych do przeróżnych nagród warto szukać zdrowego rozsądku? Nie zawsze. Często o ich wyborach decydują klubowe lub branżowe sympatie. Czasem także ich osobisty stosunek do dyscypliny sportu. To uogólnienie, ale futbol i sami piłkarze często nie mają wysokich notowań u przedstawicieli innych dyscyplin. Ci zwykli narzekać, że zarabiają absurdalnie dużo w porównaniu z wybitnymi jednostkami w mniej medialnych konkurencjach i sportach.

Pół-żartem, pół-serio, można by skwitować, że za nami naprawdę doskonały rok, dostatek sukcesów, jeśli niektórzy uznali, że Robert Lewandowski nie był ani pierwszym, ani drugim, ani nawet trzecim najlepszym Polakiem w tym roku.

Tak właśnie, w zgodzie ze swoim sumieniem, zagłosowali Jan Błachowicz, Kajetan Kajetanowicz, Katarzyna Niewiadoma i Dawid Kubacki. Oto ich wybory w plebiscycie Przeglądu Sportowego. Cała czwórka doceniła wielkoszlemowy triumf Igi Świątek.

Jan Błachowicz: Świątek, Kajetanowicz, Stoch
Kajetan Kajetanowicz: Światek, Błachowicz, Zmarzlik
Dawid Kubacki: Zmarzlik, Stoch, Świątek
Katarzyna Niewiadoma: Światek, Stoch, Kwiatkowski

Nie ma powodu, by rozliczać głosujących z ich sympatii i gustów. Myśleliśmy jednak, że szacunek topowych sportowców do wybitnych osiągnięć kolegów po fachu jest na nieco wyższym poziomie. Dla nas, Lewandowski osiągnął sukces tego kalibru, że zwyczajnie nie da się, nie wypada, zamknąć oczy i powiedzieć: dla mnie to się nie liczy.

Robert Lewandowski najlepszym sportowcem Polski w roku 2020!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem