Nie tylko Milik. Kolejny kluczowy piłkarz nie zagra ze Słowenią!

Najbliższy mecz eliminacji do mistrzostw Europy 2020 nie będzie spacerkiem. Choć po czterech kolejkach piłkarze Jerzego Brzęczka mają komplet punktów, do starcia ze Słowenią przystąpią nie tylko bez Arkadiusza Milika, ale też bez kluczowego piłkarza w obronie, Kamila Glika.

Niestety powtarza się sytuacja z mistrzostw świata w Rosji i przegranych meczów z Senegalem oraz Kolumbią. Lider defensywy reprezentacji Polski jest niemal bez szans na występ w piątkowym spotkaniu eliminacyjnym przeciwko Słowenii. W wyjściowym składzie ekipy Jerzego Brzęczka powinniśmy zobaczyć duet Michał Pazdan – Jan Bednarek.

– Kamil Glik leci z nami do Lublany i już na miejscu zapadnie decyzja, czy będzie mógł wystąpić ze Słowenią – powiedział wczoraj rzecznik prasowy reprezentacji Jakub Kwiatkowski. Czas mija jednak nieubłaganie i nie działa na korzyść defensora AS Monaco.

Glik przyleciał na zgrupowanie kadry z urazem mięśniowym. Niemal wprost z samolotu skierował się na badania i jak dotąd nie brał udziału w treningach zespołu. Jako że kadrowiczom został już tylko przedmeczowy rozruch i zapoznanie z murawą stadionu w Ljubljanie, praktycznie nie ma co liczyć, że Kamil w piątek będzie do dyspozycji selekcjonera.

Głosy z otoczenia kadry sugerują, że Jerzy Brzęczek nie zdecyduje się na eksperymenty. Postawi na Jana Bednarka, który przez miesiące regularnych występów w Southampton, również w reprezentacji wyrósł do roli pierwszoplanowej postaci w obronie. Wraz z nim współtworzyć ma ją Michał Pazdan, który wprawdzie nie grał w kadrze od marca zeszłego roku, ale jest sprawdzonym żołnierzem, którego dyspozycja w lidze tureckiej nie budzi wątpliwości. Niewielu już dzisiaj pamięta, że z Jerzym Brzęczkiem miał okazję występować niegdyś w Górniku i do dziś uważa go za piłkarza, od którego się wiele nauczył.

https://twitter.com/LaczyNasPilka/status/1168491592719765504?s=20

Lepsza informacja jest taka, że nic nie stoi na przeszkodzie, by przeciwko Słowenii wystąpił Grzegorz Krychowiak, który jeszcze we wtorek nie ćwiczył z drużyną, ale wczoraj dał sygnał, że jest do dyspozycji.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem