Nie do wiary, co zostało ze słynnego stadionu. Niedawno gościł Ligę Mistrzów

Jego nazwa, a prawdopodobnie i wygląd, na zawsze wryły się w pamięć kibiców futbolu. Co dwa tygodnie gościł topowych piłkarzy z Primera Division, niejednokrotnie był świadkiem poważnych batalii w Lidze Mistrzów. Dziś Vicente Calderon w Madrycie, a właściwie pozostała po nim trybuna, straszy przejeżdżających kierowców.

W 2003 roku UEFA przyznała Estadio Vicente Calderon w Madrycie maksymalne pięć gwiazdek w swojej klasyfikacji piłkarskich stadionów. Obiekt przez lata gościł rywali ekipy Atletico Madryt. W latach 1976 i 1982 był świadkiem pojedynków w ramach mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Jednak jak wszystko – z czasem musiał przejść do historii.

Atletico rozgrywało swoje mecze na Vicente Calderon do sezonu 2017/2018, po czym przeniosło się na pięknie przebudowany i zmodernizowany obiekt Wanda Metropolitano. Dotychczasowy obiekt poddano powolnej rozbiórce. Pod jedną z trybun stadionu przebiega droga szybkiego ruchu, co dziś potęguje negatywny efekt wizualny. Kierowcy pokonują trasę dokładnie w miejscu, w którym jeszcze kilka lat temu znajdował się środek piłkarskiego boiska i spoglądają na niszczejącą trybunę.

Vicente Calderon kiedyś…

… i dziś:

Ze względu na ruchliwe otoczenie, nie ma mowy o burzeniu obiektu materiałami wybuchowymi – Vicente Calderon znika kawałek po kawałeczku. Dwie z trzech działek należących do klubu już udało się sprzedać, na czym Atleti ma zarobić około 100 milionów euro. W przyszłości mają stanąć tu dwie 14-piętrowe wieże wypełnione mieszkaniami.

https://twitter.com/CharlyHeredia16/status/1194047504645545989

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem