Nicholas Latifi odchodzi z Williamsa! [OFICJALNIE]

Kolejna zmiana w Formule 1! W 2023 roku w padoku nie zobaczymy już Nicholasa Latifiego, który wraz z końcem sezonu opuści ekipę Williamsa.

Mimo, że sezon w Formule 1 wciąż trwa, to w okresie wakacyjnym zespoły decydowały się na ogłoszenia dotyczące roszad kadrowych na kolejny rok. W ten sposób Alpine na Astona Martina zamienił Fernando Alonso, który zastąpi przechodzącego na emeryturę Sebastiana Vettela. Podobnie postąpił McLaren, który poinformował o zakończeniu współpracy z Danielem Ricciardo. W miejsce Australijczyka wskoczy jego rodak – Oscar Piastri. To jednak nie koniec zmian.

Zobacz również: Oficjalnie: Oscar Piastri będzie jeździł dla McLarena!

Dziś Williams Racing ogłosił bowiem, że Nicholas Latifi opuści zespół wraz z końcem sezonu 2022.

Kanadyjczyk w Formule 1 pojawił się w 2020 roku, kiedy to zastąpił Roberta Kubicę w Williamsie. Decyzja o zatrudnieju Latifiego miała jednak związek z finansami, gdyż jego ojciec-miliarder był jednym z głównych sponsorów zespołu. 27-latek nie bronił się również wynikami sportowymi – bardzo często do mety dojeżdżał na szarym końcu stawki i praktycznie zawsze przegrywał wewnętrzną rywalizację z kolegą z drużyny. Wpływ na tą decyzję mógł mieć również ostatni występ Nycka de Vriesa, który zastąpił Alexa Albona w Grand Prix Włoch i zapunktował w swoim debiucie w F1. Holender jest wymieniany jako jeden z faworytów do przejęcia fotela po Latifim. Wśród kandydatów znajduje się również Mick Schumacher i Logan Sargeant.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem