Neymar wznieca pożar cytatem o wspólnej grze z Messim: „W przyszłym roku…”

Po środowym meczu Paris Saint Germain z Manchesterem United brazylijski gwiazdor zaskoczył deklaracją dotyczącą powrotu do wspólnej gry z Leo Messim. Jak powinniśmy ją rozumieć?

„To czego chcę dziś najbardziej od piłki, to jeszcze raz zagrać z Leo Messim, czuć razem z nim radość na boisku. W przyszłym roku, musimy to zrobić…” – wypalił Neymar, cytowany przez ESPN, a dalej wszystkie sportowe media na świecie.

Brazylijczyk podgrzewa atmosferę niepewności. Przyszłość obu gwiazdorów w ich obecnych zespołach stoi pod znakiem zapytania. Messiemu z końcem bieżącego sezonu wygasa kontrakt z FC Barceloną. Już latem, rozczarowany stagnacją i poziomem zarządzania w klubie, bezskutecznie próbował ucieczki. Co zrobi za kilka miesięcy? Nie ma mądrego, który by dziś to przewidział. Nawet Pep Guardiola, menedżer Manchesteru City, który chciał mieć go u siebie, mówi: „jako kibic Barcelony życzyłbym sobie, by Messi zakończył karierę w tym klubie”. Kolejni kandydaci na prezydenta Blaugrana przerzucają się pomysłami, jak go utrzymać.

Neymar, mówiący „w przyszłym roku musimy raz jeszcze to zrobić”, stawia milion pytań, na które nie ma dziś odpowiedzi…

Wydawało się, że on sam pogodził się z sytuacją. Dostrzegł, że powrót do Barcelony, przy jej obecnych finansowych problemach, to „mission impossible”. Media donosiły, że jest skłonny podpisać nową umowę w Paryżu – jeśli tylko klub zaoferuje mu równie atrakcyjne finansowo warunki, jakie ma teraz. Co zatem robi dziś? Zaprasza Messiego do PSG?

https://twitter.com/fcb_xtra/status/1334310510586523650?s=21

Zapewne kolejne godziny przyniosą próby interpretacji, co Neymar miał konkretnie na myśli i który ze scenariuszy jest nadal realny. Na razie Brazylijczyk podpalił lont. Wypowiadał swoje słowa z szerokim uśmiechem, jakby w formie żartu. Ale zapewne ze świadomością, jaką moc mają w jego ustach takie cytaty.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem