Neymar wybrał nowy klub. Najpierw rozwiąże kontrakt?!

Epidemia koronawirusa może wywrócić rynek transferowy do góry nogami. Przenosiny za 222 miliony euro, takie jak Neymara do PSG, mogą być przez jakiś czas tylko wspomnieniem. Mimo to Brazylijczyk nie chce przedłużyć kontraktu w Paryżu i zamierza odejść. Jak informuje "Sport", wybrał już nawet swój nowy klub...

Nowym Testamencie św. Łukasz w swojej ewangelii napisał o synu marnotrawnym i miłosiernym ojcu. Syn ten poprosił o należną mu część majątku, opuścił dom, ale żył rozrzutnie i wszystko roztrwonił. Do tego stopnia, że chciał zhańbić się jedząc strąki przeznaczone dla świń, które to zwierzęta były nieczyste dla Żydów, ale nawet tego nie udało mu się jeść. Zaczął głodować. Wtedy przypomniał sobie o rodzinnym domu, postanowił przyznać się do błędów i wrócił do ojca. Miłosierny tata wyprawił ucztę, a zezłoszczonemu na ten widok bratu, który przez cały czas nie opuścił rodziny, nakazał cieszyć się z powrotu brata, który był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się.

Wierzący Neymar teraz liczy na to, że Barcelona okaże się miłosiernym ojcem. To właśnie „Dumę Katalonii” według „Sportu” wybrał jako klub, w którym zagra już niebawem. Kiedy?

Brazylijczyk liczy na to, że w Barcelonie wybaczyli mu już pociąg za fracusko-katarskimi pieniędzmi i znów przygarną go pod swoje skrzydła. Powodów niezadowolenia Brazylijczyka z gry w Paris Saint-Germain jest kilka, a jednym z nich na pewno nie są pieniądze. Na ich dostatek narzekać nie może, a mimo to chodzi głodny. Sukcesów, wyzwań, rozwoju. Liga francuska mu tego nie zapewnia, a w Lidze Mistrzów paryżanie radzili sobie kiepsko.

„Sport”: otoczenie Neymara już przekazało władzom Barcelony decyzję piłkarza!

Brazylijska dusza nie czuje się tam jak ryba w wodzie. Przez ostatnie miesiące spływały wiadomości z kilku największych sportowych tytułów, jakoby w Paryżu przestało mu się podobać. Nie jest też tajemnicą, że sama Barcelona w obliczu niezbyt dobrego ostatniego okresu chętnie schowałaby dumę do kieszeni i zrobiła wszystko, by ten wrócił na Camp Nou i odbudował niesamowite trio z Suarezem i Messim, do których przecież dołożono jeszcze Griezmanna.

Który trener nie chciałby mieć w swojej drużynie takiego geniusza, jak Neymar? Piłkarza potężnie krytykowanego, ale też piekielnie dobrego? Brazylijczyk gra bardzo efektowne, ale przy tym cholernie efektywnie. Powiedzieć, że przerósł ligę francuską, to nie powiedzieć nic. On, podobnie jak PSG, się tam po prostu bawi. Zabawa ma jednak to do siebie, że się z czasem zaczyna nudzić.

Pamiętamy ponadto, dlaczego zdecydował się opuścić Camp Nou: oprócz tego, że zaszeleściły banknoty lub zera na koncie (co normalne, nikt nie powinien mieć o to pretensji), dodatkowym bodźcem do opuszczenia Katalonii była przegrana rywalizacja o miejsce na piedestale z Lionelem Messim. W Paryżu miał być gwiazdą niekwestionowaną, pół-piłkarzem pół-bogiem, ale najpierw do pionu ustawił go Edinson Cavani przy stałych fragmentach gry, a później wyrósł mu największy konkurent: mistrz świata, bożyszcze Francuzów, młody i przezdolny Kylian Mbappe.

Włodarze PSG, zmieniając jakiś czas temu politykę prowadzenia drużyny, zdecydowali: latem ktoś z dwójki Mbappe-Neymar opuści klub.

Według doniesień hiszpańskiego dziennika Neymar rozmowach z piłkarzami czy dyrektorami Barçy wielokrotnie przyznawał, że popełnił błąd przenosząc się do Paryża. Szefowie katalońskiego klubu długo stali przy zdaniu, że na powrót Brazylijczyka nie ma szans, ale teraz scenariusz „Ney w FCB” wcale nie jest niemożliwy.

Co musi zrobić Neymar, żeby francuskie środowisko opuścić? W obliczu epidemii wyłożenie ok. 200 milionów euro nie będzie proste. „Sport” donosi, że furtką może być rozwiązanie kontraktu przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu, który sam wyceniłby wówczas skrzydłowego z Brazylii. Na jaką kwotę? Czy wziąłby pod uwagę kryzys i to, ile kluby piłkarskie stracą na najbliżej epidemii? Weźmy też pod uwagę, że straci również PSG, które będzie chciało otrzymać zastrzyk gotówki za kapryśną gwiazdę będącą myślami gdzieś indziej. Dokładnie: w Barcelonie…

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem