Neymar przeprasza za awanturę z Marsylią. Grozi mu długa dyskwalifikacja!

Czerwona kartka i incydent rasistowski, jakiego ofiarą padł Neymar w trakcie gorących derbów PSG z Olympique Marsylia, odbiły w świecie futbolu większym echem niż gorąca bijatyka w końcówce tego spotkania. Okazuje się, że Brazylijczyka może dotknąć poważna kara dyscyplinarna!

Neymar w końcówce spotkania wyleciał z boiska za uderzenie piłkarza Marsylii, Alvaro Gonzaleza. Sędzia zdecydował się pokazać mu czerwoną kartkę po konsultacji z VAR. Impulsywna reakcja Brazylijczyka była efektem rasistowskiej odzywki, którą w jego kierunku skierował Alvaro. I choć sam piłkarz PSG czuje się w tej sytuacji ofiarą, Komisja Dyscyplinarna może zdecydować się na jego dyskwalifikację. Jak podaje RMC Sport, kara zawieszenia może wynieść nawet siedem spotkań!

Poniedziałkowy mecz Paris Saint Germain z Olympique Marsylia zakończył się konkretną bijatyką, w wyniku której czerwone kartki obejrzało pięciu piłkarzy obu zespołów. Neymar, opuszczając boisko, ironicznie bił brawo. W kolejnych godzinach zdecydował się na nerwowy wywód w mediach społecznościowych pod adresem rywala.

„Żałuję, że nie dałem w twarz temu dupkowi” – napisał na Twitterze.

https://twitter.com/goal/status/1305561980560904192?s=20

„Nie zgadzam się na wprowadzanie rasizmu do sportu. Nie szanuję cię!” – zwracał się bezpośrednio do gracza Marsylii. Po kilku godzinach albo sam ochłonął, albo ktoś zasugerował mu, że wypada zmienić narrację. Przyznał, że stracił zimną krew. Chciał uderzyć kogoś, kto go obraził. „Czy powinienem to zignorować? Nie wiem. Teraz na chłodno mogę powiedzieć, że tak. Jednak mam nadzieję, że sprawca tego incydentu również zostanie ukarany” – oświadczył gwiazdor PSG.

Można założyć, że konsekwencje czekają i jednego, i drugiego piłkarza. Komisja Dyscyplinarna nie powinna mieć litości wobec rasistowskiej obelgii. Z drugiej strony, naruszenie nietykalności cielesnej również trakuje jako poważne przewinienie. PSG oczywiście broni Neymara. Ma nadzieję, że komisja wykaże się zrozumieniem. Nie można jednak wykluczyć scenariusza, w którym Brazylijczyk z powodu poniedziałkowych wydarzeń straci parę tygodni występów na boiskach Ligue 1.

Jak wynika z regulaminów rozgrywek, maksymalna kara za uderzenie rywala to 7 meczów, oplucie (Angel Di Maria) – 6, z kolei incydent rasistowski – 10 meczów. Decyzje zapadną w środę.

Ligue 1: Bijatyka podczas meczu PSG! Neymar wyleciał z czerwoną kartką!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem