Neuer czy ter Stegen? Loew zdradził, kto będzie bronił w reprezentacji Niemiec

Media naciskały na ter Stegena, władze Bayernu bardzo mocno optowały za Neuerem. Kto będzie pierwszym bramkarzem reprezentacji Niemiec? Obie strony pogodził selekcjoner Joachim Loew, który potwierdził, że obaj zagrają po 90 minut w najbliższych meczach kadry.

Marc-Andre ter Stegen stanie między słupkami w towarzyskim meczu reprezentacji Niemiec z Argentyną, zaś Manuel Neuer będzie bronił we wtorkowym spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy przeciwko Estonii. Kto wyszedł na tym lepiej? Z jednej strony lepszy rywal i większa okazja do pokazania swoich umiejętności dla ter Stegena, z drugiej – mecz o punkty ma większą wagę od meczu sparingowego. To nie jest rozwiązanie, które ukontentuje szefa Bayernu, który w mocnych słowach wypowiedział się o wyborze bramkarza na mecze reprezentacji Niemiec.

– Jeśli Joachim Loew będzie wystawiał ter Stegena kosztem Neuera, to Bayern nie będzie zwalniał piłkarzy na zgrupowania kadry – miał powiedzieć „Bildowi” Uli Hoeness.

– Nie będziemy zadowoleni, gdy ktoś będzie bez żadnych podstaw krzywdzić naszych piłkarzy – dodał na łamach „SportBildu”. – Nie ma żadnych podstaw do zmiany w bramce. Piszą o nim, jakby był 17 razy mistrzem świata. Życzyłbym sobie, żeby prasa z południowych Niemiec tak wspierała Manuela Neuera jak prasa z zachodnich Niemiec wspiera ter Stegena – powiedział Hoeness. 

Szef Bayernu zapowiada, że nie będzie zwalniał swoich piłkarzy na mecze kadry. Co na to przepisy? Tak jak powiedział kierownik „Die Maanschaft” w „Bildzie”, kluby mają obowiązek zwalniać piłkarzy w terminie FIFA. Hoenessowi chodziło więc zapewne o mecze towarzyskie, w których obowiązku takiego nie ma, ale selekcjoner chciałby w nich poprawić zgranie drużyny lub sprawdzić nowe rozwiązania. Bez zaciągu z Monachium będzie miał zadanie mocno utrudnione.

Sam Loew zapowiada, że takie przepychanki medialne nie mają wpływu na jego decyzje – co udowodnił, dzieląc minuty bramkarzy niemieckich po równo.

Decyzji mu nie zazdrościmy, bo wybór między Neuerem i ter Stegenem to naprawdę duży kłopot bogactwa. Z jednej strony kapitan kadry, filar zespołu, który zdobywał mistrzostwo świata, podstawowy bramkarz najlepszej drużyny w Niemczech. Z drugiej kto wie, czy nie najlepszy obecnie golkiper globu, który imponuje w Barcelonie.

Odbierz 20 PLN na start w LV BET
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Podzielenie minut po równo w najbliższych meczach to jest jakieś rozwiązanie, ale tylko tymczasowe. Na wielkie turnieje, w tym najbliższe mistrzostwa Europy 2020, będzie musiał dokonać już klarownego wyboru. Ktoś niezasłużenie powędruje na ławkę, więc poszkodowani będą na pewno. Pytanie, czy będą nimi niemieccy kibice i ich drużyna narodowa, która na takiej rywalizacji może zyskać?

Płacisz tylko 1/2 podatku
Polski Bukmacher Sp. z o. o. posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez MF. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.