NBA wraca do gry! Znamy datę rozpoczęcia sezonu

Ostatni mecz NBA w sezonie 2019/2020 został rozegrany już ponad miesiąc temu. A teraz poznaliśmy datę rozpoczęcia nowych rozgrywek! Amerykańskie media informują, że najlepsza koszykarska liga świata ruszy tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Gdy kilka miesięcy temu na długi czas wstrzymano rozgrywki NBA z powodu pandemii koronawirusa jasne się stało, że ucierpi nie tylko sezon 2019/2020, ale efekty będą odczuwalne także w tym kolejnym – 2020/2021. Przede wszystkim dlatego, że przerwa znacznie przesunęła w czasie kolejne spotkania. Finały rozgrywano dopiero na przełomie września i października, podczas gdy zwykle odbywały się one w maju i czerwcu.

Nie było więc możliwości, by kampania 20/21 ruszyła w planowanym pierwotnie terminie. Tajemnicą pozostawała jednak konkretna data rozpoczęcia sezonu. Do teraz. Związek Zawodników NBA zgłosił swoją propozycję, według której rozgrywki miałyby wystartować 22 grudnia. Ta miała zostać przedstawiona przedstawicielom ligi i wszystko wskazuje na to, że zostanie zaakceptowana.

Ale sezon 2020/2021 będzie inny niż te poprzednie nie tylko ze względu na późniejszą datę rozpoczęcia. Długo kwestią sporną pozostawał też format, w jakim rozgrywano by ligę. W normalnych warunkach w rundzie zasadniczej, czyli przed playoffami, każda drużyna musi rozegrać 82 mecze. Taka liczba spotkań spowodowałaby jednak znaczne skrócenie czasu na przygotowanie do igrzysk olimpijskich w Tokio, które odbędą się w przyszłym roku.

W związku z tym udało się dojść do porozumienia – sezon zasadniczy będzie liczył 72 kolejki, a więc o 10 mniej, niż standardowo. Na 18 listopada zaplanowano z kolei draft, a w przyszłym tygodniu strony mają ustalić wszelkie szczegóły dotyczące kwestii finansowych. NBA szacuje, że na samej sprzedaży praw telewizyjnych uda się zarobić między 500 mln a miliardem dolarów.

Końcówka sezonu 19/20 odbywała się w „bańce” w Disney World na Florydzie nieopodal Orlando. Na ten moment nic nie wskazuje na to, by kampania 20/21 była rozgrywana w podobny sposób. Jednocześnie nie wiadomo też, czy kibice będą mieli wstęp na trybuny podczas spotkań NBA, a jeśli tak, to w jakiej liczbie.

W rozgrywkach 20/21 mistrzostwa będzie broniła ekipa Los Angeles Lakers. „Jeziorowcy” w finale ubiegłego sezonu pokonali 4:2 Miami Heat zdobywając swój 17. tytuł w historii.

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem
Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem