Nawałka odpada, a w Ekstraklasie – sensacyjna rezygnacja! Oto nowy selekcjoner?

08.01.2022
Cezary Kulesza jest zły na Adama Nawałkę za rozmowy w sprawie objęcia funkcji selekcjonera reprezentacji Kosowa, o czym poinformował Przegląd Sportowy. Tymczasem w Ekstraklasie doszło do zaskakującego zwrotu akcji - Michał Probierz ledwo został trenerem Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, a już z tej pracy zrezygnował...

Przegląd Sportowy informuje, że szef PZPN, Cezary Kulesza, „nie dał wiary zaprzeczeniom Nawałki w sprawie informacji o jego możliwym zatrudnieniu w Kosowie”. W polskim związku uznano widocznie, iż temat bałkańskiej reprezentacji to gra negocjacyjna byłego selekcjonera, która nie spodobała się nowemu prezesowi federacji. Kulesza prawdopodobnie wciąż nie podjął decyzji o nowym trenerze biało-czerwonych, a jedno z nazwisk, które przewijało się wśród kandydatur – a które zdawało się same wycofać z wyścigu – być może znów wróci do gry.

Michał Probierz, po dwóch dniach od prezentacji w Bruk-Bet Termalice Nieciecza, wysłał już pismo rezygnujące z kontraktu – informuje Przegląd Sportowy.

Polski dziennik cytuje słowa informatora, będącego blisko byłego szkoleniowca Cracovii: „Kompletnie inne były ustalenia przy podpisywaniu umowy. Chciał i był gotowy pomóc klubowi, pieniądze były sprawą drugorzędną. Ale poczuł się bardzo rozczarowany, jeśli chodzi o transfery”. Probierza więc w Niecieczy nie będzie, co być może otwiera mu drzwi do reprezentacji Polski. Te mógł jeśli nie zamknąć, to przymknąć sobie Adam Nawałka. „W związku mocno wątpi się w wersję, że ktoś gdzieś tam w Kosowie wymyślił sobie Nawałkę jako trenera miejscowej kadry. Akurat w momencie, kiedy reprezentacja Polski potrzebuje selekcjonera? (…) W siedzibie polskiego związku zrobiło się gorąco. Nie ze strachu, że ktoś może nam podebrać trenera, a ze złości. Kulesza – biznesmen z wieloletnim doświadczeniem – zinterpretował to jednoznacznie jako próbę umocnienia przez Nawałkę pozycji w negocjacjach”, czytamy w Przeglądzie.

Roman Kołtoń w Prawdzie Futbolu: – Rozmawiałem z Kuleszą, który potwierdził, że nie było żadnego kontaktu z Adamem Nawałką, a ten jest osiągalny. To pokazuje, że Nawałka jest na dzisiaj poza grą.

https://twitter.com/KoltonRoman/status/1479754861159792644

https://twitter.com/nopawel/status/1479764238348558338

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem