Na’Vi ogrywa G2 i zgarnia tytuł IEM Cologne 2021!

To koniec Intel Extreme Masters Cologne 2021. Triumfatorem rozgrywek zostało Natus Vincere, które w finale pokonało G2 Esports wynikiem 3:0.

Rozgrywki w ramach IEM Cologne 2021 były bardzo ważne dla wielu graczy – po ponad rocznej przerwie zawodnicy powrócili na LANa i nie musieli rywalizować ze sobą w sieci. Główny turniej poprzedziły rozgrywki play-in, które miały wyłonić resztę uczestników. Z fazy grupowej do play-offów awansowało sześć ekip. Na’Vi i G2 dzięki zajęciu pierwszych miejsc w grupach mieli przywilej gry w półfinałach.

Zobacz również: MiBR rezygnuje sześcioosobowego składu. „danoco” opuszcza drużynę

W meczu 1/2 finału Na’Vi podejmowało FaZe Clan, a G2 mierzyło się z Astralis. Ekipa „s1mple’a” bez problemu pokonała przeciwników – o wiele trudniejsze zadanie miała drużyna „NiKo”, która po trzymapowym pojedynku z kwitkiem odprawiła Duńczyków.

W wielkim finale organizacja Carlosa „Ocelote’a” Rodrígueza Santiago o tytuł walczyła z Natus Vicere – była to swego rodzaju powtórka meczu finałowego IEM Katowice 2020, czyli ostatniego turnieju rozgrywanego na LANie przed przerwą spowodowaną pandemią. Wynik niedzielnego spotkania nie zdradza jednak jak wyrównane było to spotkanie. Na’Vi co prawda nie straciło ani jednej mapy, jednak „Samuraje” walczyły o każdy punkt. Na każde mapie (dust2, mirage, nuke) przekroczyli granicę 10 punktów i byli blisko doprowadzenia do dogrywki. Końcówki należały jednak do zawodników z Rosji i Ukrainy.

Zwycięstwo w tym meczu zagwarantowało „s1mple’owi” i spółce nagrodę finansową w wysokości 400 tysięcy dolarów. Srebrni medaliści muszą zadowolić się nagrodą pocieszenia w wysokości 180 tysięcy dolarów.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem