Narodowości z największą liczbą goli w Lidze Mistrzów

25.11.2021
Najwięcej bramek w historii Ligi Mistrzów zdobyli kolejno Cristiano Ronaldo, Leo Messi i Robert Lewandowski, ale Portugalia w zestawieniu najskuteczniejszych narodowości jest dopiero dziewiąta, Argentyna - piąta, a Polski nie ma w zestawieniu Transfermarkt.

Zaczął Tomasz Dziubiński w barwach Glasgow Rangers, później były trafienia Krzysztofa Warzychy dla Panathianikosu, a w sezonach 1995/96 oraz 1996/97 bramki strzelały polskie kluby: Legia Warszawa i Widzew Łódź. Pamiętny gol Marka Citki z niemal połowy boiska jest prawdopodobnie najładniejszym polskim trafieniem w historii biało-czerwonych bramek w Champions League, choć ostatnia przewrotka tego, który ma ich najwięcej – Roberta Lewandowskiego – też była niczego sobie. Napastnik Bayernu, choć jest 3. najskuteczniejszym w historii elitarnych rozgrywek, nie zdołał (jeszcze?) wprowadzić kraju do dziesiątki najczęściej trafiających do siatki. Piłkarze której narodowości robili to najczęściej?

Ponad dwa razy więcej goli od Anglików w Lidze Mistrzów strzelili Brazylijczycy, którzy wygrali w poniższym rankingu:

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem