Napoli zmasakrowało Bartłomieja Drągowskiego. Piękny gol Piotra Zielińskiego! [SKRÓT]

17.01.2021
W różnych rozmiarach zdarzało się już przegrywać mecze Bartłomiejowi Drągowskiemu, ale nie w takich jak dzisiaj. 0:6 na wyjeździe z Napoli! Co więcej, trudno mówić nawet o kiepskiej dyspozycji polskiego bramkarza. Neapolitańczykom wychodziło tego dnia wszystko!

Ekipa Napoli sprawiła, że po pierwszej połowie oglądanie tego meczu miało sens jedynie pod tym kątem, aby przekonać się, co jeszcze gospodarze są w stanie zrobić Fiorentinie. Ile wstydu przysporzyć i jak bardzo boleśnie ją skarcić. Choć z perspektywy końcowego wyniku to twierdzenie brzmi śmiesznie, zespół z Florencji w dwóch pierwszych kwadransach nawiązywał walkę – raz trafił nawet w poprzeczkę – i nic nie zapowiadało tragedii. Oczywiście, Napoli wyszło na prowadzenie bardzo szybko – już w piątej minucie trafił Insigne, jednak prawdziwa lawina zeszła z góry dopiero chwilę przed przerwą.

Przy drugim golu swoją obecność zasygnalizował Piotr Zieliński. Rozprowadził akcję ofensywną od środkowej linii, zobaczył po lewej stronie Petagnę i w efekcie może zapisać sobie na własne konto asystę drugiego stopnia.

Chwilę przed przerwą zaczął się prawdziwy koncert Napoli. Lorenzo Insigne zaliczył wprost niebywałą asystę przy trafieniu Hirvinga Lozano na 3:0. Uciekł trójce rywali, a potem posłał przeszywające podanie w pole karne.

Możemy powtarzać to do znudzenia, ale gospodarzom zaczęło wychodzić absolutnie wszystko. Bawili się na boisku. Tuż przed zmianą stron do siatki trafił także „Zielek”. Ładnie przełożył sobie piłkę na prawą nogę, uwalniając się od krycia i trafił precyzyjnie przy słupku, mocnym strzałem po ziemi.

Chwilę po zmianie stron Bartłomiej Drągowski wreszcie miał okazję do udanej interwencji i nawet ona została zniweczona przez następujący po niej faul w polu karnym. Polak wyczuł strzelca rzutu karnego, ale nie zdołał sięgnąć piłki i Insigne podwyższył na 5:0.

Najwyższe zwycięstwo w sezonie zapewnił Napoli Politano, który w samej końcówce ustalił wynik na 6:0. Podopieczni Gennaro Gattuso potrzebowali siedmiu celnych strzałów i w sumie tylko 10 okazji podbramkowych, by osiągnąć ten historyczny rezultat.