Największy polski transfer zamknięcia okienka? 6 milionów euro na stole!

Tradycyjny "transfer deadline day" w przypadku polskich piłkarzy nie obfitował w szalone decyzje podejmowane w ostatnich minutach. Nie było nerwowych faksów, maili i podpisów składanych na kolanie tuż przed zatrzaśnięciem okienka. Jedna z transakcji może jednak robić wrażenie. Po pierwsze - ze względu na cenę, która wciąż nie jest normą w przypadku zawodników z Polski. Po drugie - ponieważ przyniesie nam 17. Polaka na boiskach Serie A.

Naszą siedemnastkę stranierich na włoskich boiskach szczegółowo rozpisał Piotr Dumanowski, zajmujący się tą ligą na antenie Eleven Sports. W poniedziałek do grona piłkarzy, z którymi należy wiązać nadzieje, dołączył Mariusz Stępiński. Nasz rodak najwyraźniej wyrobił sobie już na Półwyspie Apenińskim wystarczająco dobrą opinię, by stać się bohaterem transferu wartego – uwaga – 6 milionów euro. Za taką kwotę „last minute” przenosi się ze spadkowicza Chievo Werona do… Hellas Werona.

Dla piłkarza wydaje się to wymarzonym scenariuszem. Nie musi nawet zmieniać miasta, przechodzić aklimatyzacji w nowym miejscu, doświadczać trudów przeprowadzki. Może nadal chodzić po tych samych ulicach, tylko w piłkę będzie grał w lepszym miejscu – o ligę wyżej niż Chievo.

Przed 24-letnim Mariuszem niewątpliwie ważny i trudny sezon, bo sprawę należy postawić jasno. Sześć milionów euro to spory finansowy wysiłek dla ekipy pokroju Hellas, trzeci najwyższy w historii. Od momentu wyjazdu z Polski, Stępiński w każdym klubie był postacią przydatną, trenerzy lubili z niego korzystać, ale nigdzie na kolana nie rzucił. W Chievo nie trafił do siatki od początku lutego. W sumie, skompletował w barwach spadkowicza 35 występów, w których strzelił sześć goli.

Na koniec spoglądamy na kadrę Hellasu, którego kapitanem i niezwykle doświadczonym napastnikiem pozostaje 35-letni Giampaolo Pazzini – jednak początek sezonu spędza na razie na ławce. Minuty zbiera głównie 23-letni Włoch Gennaro Tutino – i z nim Mariusz zdecydowanie może powalczyć o skład. Zwłaszcza, że nie wydaje się, by beniaminek Serie A decydował się na drogi transfer w ostatnim dniu okna, nie wiążąc dużych nadziei z pozyskiwanym piłkarzem. Tak więc teraz wszystko w nogach Stępińskiego, który musi nawiązać do dobrych polskich tradycji w Italii i zacząć trafiać do siatki.

Płacisz tylko 1/2 podatku
Polski Bukmacher Sp. z o. o. posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez MF. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.