Lv bet zakłady bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez ministra finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.

Najtrudniejszy Turniej Czterech Skoczni w historii

Igrzyska Igrzyskami, Turniej Czterech Skoczni Turniejem Czterech Skoczni. Nawet w obliczu najważniejszej imprezy czterolecia, która w 2018 roku odbędzie się w koreańskim Pjongczang, na zawodach odbywających się już od 66 lat w Niemczech i Austrii po prostu wypada zaprezentować się dobrze. To druga, najbardziej prestiżowa impreza tej zimy.

Powtórzyć wynik z poprzedniego roku

Zeszłoroczny występ Polaków był najlepszym w całej historii TCS. Wygrał Kamil Stoch przed Piotrem Żyłą, a trzeci powinien być Maciej Kot. I byłby, gdyby Norwegowi Danielowi Andre Tande poprawnie zmierzono długość jednego ze skoków… W każdym razie to już przeszłość, ale taka, którą chcielibyśmy przeżyć jeszcze raz, w tym roku – deja vu mile widziane!

Nie ulega wątpliwości, że ewentualny brak sukcesu podczas Turnieju Czterech Skoczni wcale nie musi oznaczać tragedii, ani tym bardziej – zwiastować katastrofy podczas konkursów olimpijskich. Wprost przeciwnie. Ostatnio zasięgnęliśmy opinii u specjalistów od przygotowania fizycznego o budowaniu szczytu formy na imprezę docelową. Oto czego się dowiedzieliśmy (całość TUTAJ):

– W teorii, a czasem też i w praktyce, taki optymalny okres bezpośredniego przygotowania startowego to mniej więcej sześć tygodni. Wiadomo, że każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, to wszystko są kwestie wypracowanych przez lata przez parę : trener – zawodnik, bądź trener – drużyna – zauważa Marek Fostiak, specjalista od przygotowania fizycznego, wiceprezes Polskiego Związku Lekkoatletycznego.

Czy nasz mistrz olimpijski błyśnie formą podczas Turnieju Czterech Skoczni? /fot. Cyfrasport

Jeśli policzyć okres, który pozostał do walki o olimpijskie medale, wychodzi…6 tygodni właśnie! Z drugiej strony inny specjalista od przygotowania fizycznego, Michał Adamczewski, twierdzi:

– Mając idealne podstawy, optymalną moc można zbudować w ciągu 3-4 tygodni. Mając fundament siły, wytrzymałości, skoczności nie ma z tym problemu. Te kilka tygodni wystarczy, żeby zbudować optymalną formę, a potem przez następne 6 tygodni ją utrzymywać.

Ostatnia zwyżka formy Kamila Stocha może sygnalizować, że nasz najbardziej utytułowany skoczek zbliża się właśnie do optymalnej dyspozycji. Niemalże z identycznego pułapu Polacy startowali do zawodów 12 miesięcy temu. Czy trener naszej kadry, Stefan Horngaher ponownie szczyt formy zaplanował właśnie na TCS, a następnie będzie chciał go podtrzymać aż do Igrzysk w Pjongczang? O tym przekonamy się już jutro w Oberstdorfie, a pełną odpowiedź poznamy 6 stycznia w Bischofshofen.

Faworyci

Lepsze wyniki osiągane w ostatnich tygodniach przez Kamila Stocha nie uszły uwadze ekspertów, którzy stawiają go na drugim miejscu w gronie faworytów do końcowego triumfu. Numerem jeden jest oczywiście będący w rewelacyjnej formie od początku sezonu Richard Frajtag. Zaraz za nim znajduje się właśnie nasz mistrz olimpijski wraz ze Stefanem Kraftem, a dalej wicelider klasyfikacji Pucharu Świata Andreas Wellinger oraz Daniel Andre Tande. Specjaliści LV BET szanse poszczególnych skoczków szacują następująco.

Typuj wyniki
na
LV BET zakłady bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez ministra finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.

 

Najtrudniejszy w historii?

Niemiecko-austriacka impreza uchodzi za najtrudniejszą i najbardziej prestiżową dlatego, że żeby osiągnąć końcowy sukces, trzeba wykazać się równą, wysoką formą. Dawniej skoczek po prostu musiał oddać osiem bardzo dobrych prób, a każda wpadka była opłakana w skutkach. Świetnie pamiętamy chociażby przykład Janne Ahonena, który triumfował w jednej edycji Turnieju, nie odnosząc ani jednego zwycięstwa w poszczególnych konkursach. Teraz, wskutek nowych regulacji, które nawet czołowym skoczkom klasyfikacji Pucharu Świata każą brać udział w eliminacjach do każdego konkursu, tych dobrych prób będzie musiało być aż 12!  Poza tym – wszystko po staremu: kwalifikacje wyłaniają 50 uczestników dobranych w pary. 25 zwycięzców tych par awansuje do serii finałowej, stawkę uzupełnia ponadto 5 zawodników z najwyższą ilością punktów. Turniej Czterech Skoczni wygrywa zawodnik z największą ilością punktów po 8 oddanych skokach. To się nie zmieniło i – miejmy nadzieję – nie zmieni nigdy!

Naj, naj, naj…

O zeszłorocznym, rewelacyjnym występie Biało-Czerwonych już wspomnieliśmy.

Zanim sukcesy odnosił Kamil Stoch, Turniej Czterech Skoczni wygrał Adam Małysz. Tylko raz – sam ten fakt wskazuje, jak trudna to impreza! / fot. Cyfrasport

Na przełomie tysiącleci, w sezonie 2000/1 właśnie podczas Turnieju Czterech Skoczni narodziła się legenda Adama Małysza, który zdeklasował konkurencję i na lata zdominował światową rywalizację w skokach narciarskich, chociaż akurat tej prestiżowej imprezy już po raz drugi nie wygrał. W sezonie 2002/3 stanął na najniższym stopniu podium, trzykrotnie zajął też czwartą lokatę…

Najwięcej zwycięstw w Turnieju Czterech Skoczni – 5, Fin Janne Ahonen

Najwięcej razy na podium Turnieju Czterech Skoczni – 10, Fin Janne Ahonen

Najwięcej wygranych konkursów podczas TCS – 10, Niemiec Jens Weissflog oraz Norwego Bjorn Wirkola

Najwięcej razy na podium konkursów TCS – 29, Fin Janne Ahonen

Najwięcej punktów zdobytych podczas jednej edycji TCS – 1139,4 Słoweniec Peter Prevc

Wygrał wszystkie cztery konkursy w jednej edycji TCS – tylko Niemiec, Sven Hannawald

Program Turnieju Czterech Skoczni:

30 grudnia 2017 Oberstdorf (Niemcy)

1 stycznia 2018 Garmisch-Partenkirchen (Niemcy)

4 stycznia 2018 Innsbruck (Austria)

6 stycznia 2018 Bischofshofen (Austria)

Kwalifikacje do sobotniego konkursu już dziś o godzinie 16.30 !!!

Typuj wyniki
na
LV BET zakłady bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez ministra finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.