Najsprawiedliwszy turniej świata

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej to jedna z najtrudniejszych, ale także najsprawiedliwszych imprez sportowych na świecie. System, w jakim rywalizują szczypiorniści o prymat na Starym Kontynencie w zasadzie do zera ogranicza przypadek. Żeby zdobyć złoto, trzeba rozegrać 8 spotkań w nieco ponad dwa tygodnie. Przez tę imprezę po prostu nie można prześlizgnąć się fartem do strefy medalowej. Pewnie dlatego jest tak emocjonująca!

Przed rozpoczęciem turnieju pytaliśmy osób związanych polską piłką ręczną kogo stawiają w roli faworytów. Wszyscy bez wahania wskazali w pierwszej kolejności Francję i rzeczywiście, jest to jak na razie jedyna drużyna imprezy, która dotychczas wygrała wszystkie spotkania. Dziś Trójkolorowi zmierzą się z reprezentacją Szwecji.

Wspomniany system, premiujący przede wszystkim równą, wysoką formę zakłada dwie fazy grupowe. Pierwszą z nich mamy już za sobą, a z każdej, czterozespołowej grupy odpadło już po jednej drużynie. Z tego grona z pewnością najbardziej żal Islandii. O ile Austria, Czarnogóra i Węgry zaliczyły komplet porażek i zasłużenie pożegnały się z imprezą, o tyle wikingowie rozpoczęli zmagania od niespodzianki, czyli pokonania Szwecji. Potem jednak ulegli zarówno Chorwacji jak i Serbii, co oznaczało powrót do domu.

Z dwoma remisami do drugiej fazy grupowej awansowali Niemcy. Szczególnie ten ze Słowenią był grubymi nićmi szyty, a rzut karny, podyktowany już po meczu – delikatnie mówiąc kontrowersyjny. Zobaczcie sami.

Zaskoczeniem pierwszej części turnieju była z pewnością postawa Macedonii z niezrównanym Kirilem Lazarovem na prawym rozegraniu, oraz porażka Danii z Czechami, czego absolutnie nikt się nie spodziewał. Z bardzo dobrej strony pokazali się Norwegowie, którzy w meczu otwarcia co prawda przegrali, chociaż nieznacznie, z Francją (31:33), ale potem wygrali pewnie zarówno z Białorusią jak i Austrią, a już po połączeniu grup A i B – również z Serbią. Wszystko wskazuje na to, że o awans do półfinału Skandynawowie będą walczyli ze swoimi sąsiadami Szwedami oraz Chorwacją. To wszystko przy założeniu, że Trójkolorowi zakwalifikują się z pierwszego miejsca.

Jeszcze ciekawiej jest w grupie 2, ponieważ tam, oprócz mających słaby bilans Czechów i Słoweńców (wczorajsze porażki odpowiednio z Niemcami i Danią) wszystkie ekipy mają jeszcze duże szanse na miejsce w strefie medalowej i tylko od nich, oraz ich bezpośrednich pojedynków, będą zależały losy rywalizacji. W ostatecznym rozrachunku mogą liczyć się bezpośrednie pojedynki, a nawet pojedyncze bramki. Dlatego do każdego meczu należy podejść ze stuprocentową koncentracją.

Jeśli chodzi o grupę pierwszą, dużo wyjaśni się dziś, kiedy Norwegia zmierzy się z Chorwacją, a Francja ze Szwecją. Dla losów grupy drugiej kluczowe mogą być wydarzenia niedzielne, gdy Dania zagra z Niemcami, a Hiszpania z Macedonią. Wówczas wszyscy będziemy mądrzejsi. Weekend z piłką ręczną w najlepszym europejskim wydaniu? Mimo, że w turnieju nie występują Polacy, emocji na pewno nie zabraknie.

*

Stawki LV BET na mecze Mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn:

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem