Ranking: Najlepsze mecze Euro! Polska w czołówce

Dziennikarze portalu 90min.com stworzyli ranking, w którym uplasowali wszystkie rozegrane dotąd spotkania mistrzostw Europy. Wybrali nie tylko najciekawsze, ale i te, z których - ich zdaniem - najbardziej wiało nudą. Polaków ocenili... różnie.

Mecze Polski ze Słowacją i Polski z Hiszpanią nie znalazły uznania w oczach redaktorów popularnego portalu. Starcie z kadrą La Roją, które nam przyniosło ogrom emocji i pozytywne zaskoczenie w postaci wyniku, umieścili na zaledwie 43. miejscu na 50. sklasyfikowanych gier. Określili je mianem „chłodnego remisu”, akcentując niezdolność Hiszpanii do tworzenia okazji bramkowych i przekucia w bramki przewagi posiadania.

Mecz Polski ze Słowacją uplasował się nieco poza połową rankingowej stawki, za to bardzo wysoko, bo aż na 5. miejscu redakcja 90min.com ulokowała mecz Polska – Szwecja (2:3). Docenili liczbę bramek, zmienność boiskowych wydarzeń i fakt jak dzielnie Robert Lewandowski próbował utrzymać reprezentację Polski w turnieju.

Za najlepszy mecz Euro 2020 uznano starcie Francji ze Szwajcarią (3:3), zakończone karnymi i sensacyjnym wyeliminowaniem faworytów turnieju.

Numer dwa to oczywiście Chorwacja – Hiszpania 3:5, numer trzy: Portugalia – Niemcy 2:4.

Oto jak wygląda pełna czołówka rankingu:

1. Francja – Szwajcaria 3:3 (k)
2. Chorwacja – Hiszpania 3:5
3. Portugalia – Niemcy 2:4
4. Włochy – Hiszpania 1:1 (k)
5. Szwecja – Polska 3:2
6. Niemcy – Węgry 2:2
7. Belgia – Włochy 1:2
8. Anglia – Dania 2:1
9. Turcja – Walia 0:2
10. Holandia – Ukraina 3:2

Pełne opracowanie przygotowane przez serwis 90min.com znajdziecie tutaj.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem