Najlepsi piłkarze Bundesligi wg Kickera. Duży spadek Lewandowskiego!

Za nami siedem kolejek sezonu niemieckiej Bundesligi, w której w dwóch ostatnich latach najlepszym zawodnikiem bez podziału na pozycje, według not „Kickera”, był Robert Lewandowski. Jak sytuacja w rankingu wygląda obecnie? Sprawdzamy.

Napastnika reprezentacji Polski aktualnie próżno szukać na czele klasyfikacji zbudowanej na podstawie średniej not, które po meczach wystawiają dziennikarze popularnego Kickera. Skala ocen jest jasna: od 1 do 6, gdzie „1” to występ na poziomie światowym, a „6” to kompletna klapa. Po siedmiu rozegranych kolejkach, najlepszym piłkarzem ligi pozostaje 18-latek z Bayeru Leverkusen: Florian Wirtz. Nic dziwnego, bowiem w sześciu rozegranych spotkaniach, grając za plecami napastnika, zdobył cztery bramki i zaliczył pięć asyst, co daje mu aktualnie średnią not 1.88. Na podium klasyfikacji znajdują się również Erling Haaland (2.40) oraz Mark Flekken – bramkarz Freiberga (2.43).

Na pozycję Roberta Lewandowskiego w rankingu Kickera mocno negatywnie wpłynęła ostatnia ligowa kolejka, za którą otrzymał rzadko spotykaną u niego notę – 4.5. Najgorsza ocena w całym sezonie sprawiła, że jego średnia spadła do poziomu 2.64.

Aktualnie Robert Lewandowski plasuje się na dziewiątym miejscu rankingu najlepszych graczy Bundesligi. Ale zapewne nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Na dalszych miejscach sklasyfikowani zostali także inni Polacy. Rafał Gikiewicz, który w minionym sezonie był w ścisłej czołówce, dziś jest na 68. miejscu w stawce. Ma najlepszą średnią not w swoim zespole (3.29). 3.88 to wynik Dennisa Jastrzembskiego, a 4.29 – średnia Roberta Gumnego, który znajduje się na 196. pozycji rankingu Kickera.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem