Najlepsi młodzi bramkarze w FIFA 20. Nie brakuje Polaków!

Znamy te mityczne opowieści o polskiej szkole bramkarskiej. Jej cechy wprawdzie trudno uchwycić, ale efekty pracy są namacalne. Na żadnej pozycji polski futbol nie ma takiego dostatku talentu – czy to wśród dorosłych , czy dopiero rokujących piłkarzy. Potwierdza to ranking najlepszych młodych bramkarzy w popularnej grze FIFA 20. Sprawdźcie, jak wypadają w nim Polacy!

Zdecydowanym numerem jeden wśród golkiperów poniżej 21. roku życia jest oczywiście Gigi Donnarruma z Milanu, który jako bodaj jedyny w tym gronie może od dawna pochwalić się regularną grą w topowym europejskim klubie.

Numer dwa? Według twórców gry jest nim potencjalny konkurent Bartłomieja Drągowskiego, aktualnie wypożyczony z Fiorentiny do francuskiego Nantes – Alban Lafont. Trójka? Talent z Ukrainy, również przebywający na wypożyczeniu z Realu Madryt do Valladolid – Andrij Łunin. To niewątpliwie zawodnicy z wielką przyszłością.

Dalsze miejsca zajmują głównie bramkarze, którzy nie pokazali się jeszcze szerszej publiczności w dorosłym futbolu – na razie świetnie rokują. Różnice we współczynnikach punktowych (w skali do 100) są zresztą niewielkie.

Najlepsi bramkarze U-21 w FIFA 20:

1. Gianluigi Donnarruma (AC Milan) – 92
2. Alban Lafont (Fiorentina / Nantes) – 88
3. Andrij Łunin (Real Madryt / Valladolid) – 88
4. Diogo Costa (FC Porto) – 86
5. Alessandro Plizzari (AC Milan) – 84
6. Gavin Bazunu (Manchester City) – 84
7. Maarten Vandevoordt (Genk) – 83
8. Luís Maximiano (Sporting Lizbona) – 82
9. Arijanet Muric (Manchester City) – 82
10. Christian Früchtl (Bayern Monachium) – 82

Najwyżej ocenianym z młodych Polaków jest nie kto inny, jak Kamil Grabara. Zajmuje ex-aequo 15. miejsce w zestawieniu. Wśród pięćdziesięciu bramkarzy o najwyższych statystykach znajdziemy ponadto jeszcze dwójkę naszych. Radosława Majeckiego z Legii Warszawa oraz Marcina Bułkę z Paris Saint Germain. Oto ich pozycje na liście:

Miejsca Polaków:

15. Kamil Grabara (Liverpool / Huddersfield) – 81
27. Radosław Majecki (Legia Warszawa) – 79
36. Marcin Bułka (PSG) – 78

Płacisz tylko 1/2 podatku
Polski Bukmacher Sp. z o. o. posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez MF. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.