„Najgorszy z WF-u, szkolne popychadło”, a potem galaktyczny tenis w finale US Open!

Wielki tenis. Wielkie widowisko stworzone przez dwóch wspaniałych rywali. Warto było z niedzieli na poniedziałek zarwać noc, by zobaczyć tę sensacyjną - nie bójmy się tego słowa - historyczną batalię. Zakończoną czwartym tytułem w US Open i łącznie dziewiętnastym w Wielkim Szlemie dla Rafaela Nadala.

Rafa tuż po meczu się zwyczajnie popłakał. Puściły emocje. Choć nie wydaje nam się, że tylko dlatego, że zrobił to po raz 19-ty. Przede wszystkim, jego rywal Daniił Miedwiediew wycisnął z niego najlepszy tenis, jaki ten mógł tylko z siebie wykrzesać. Rosjanin stanął na rzęsach, by nawiązać walkę, choć początkowo nic na to nie wskazywało. Przegrał dwa pierwsze sety 5-7, 3-6, wydawało się, że można wyłączać telewizor, bo nic się już tu więcej nie zdarzy… Aż tu nagle Miedwiediew doprowadził do emocjonującego tie-breaka. Wygrał dwa kolejne sety: 7-5, 6-4, gotując nam pięciogodzinny pojedynek.

– Wielkie gratulacje dla Rafy. Patrzyłem na ekran, na którym wyświetlali jego pierwsze, drugie, dziewiętnaste zwycięstwo w Wielkim Szlemie i zastanawiałem się w duchu: co by zrobili, gdybym to ja dziś wygrał? – zażartował w pierwszym pomeczowym przemówieniu na korcie.

Miedwiediew odpalał potężne torpedy, grał na dużym ryzyku. Jego tenis jest specyficzny. Rosjanin mierzy blisko dwa metry. Czasem brakuje mu gracji innych tenisistów. Porusza się w sposób właściwy dla siebie – ale tego dnia te ruchy przyniosły nam niebywałe emocje. Dobrze czuje się na twardych kortach, to już o nim w tym sezonie wiedzieliśmy – wszak wygrał w Cincinatti, doszedł do finałów w Montrealu i Waszyngtonie. Jednak jak na wielkoszlemowy debiut, zdał ten egzamin na piątkę, pomimo finalnej porażki.

Nadal został pięciokrotnie przełamany, ale popełnił mniej niewymuszonych błędów i w całym spotkaniu zdobył o 13 punktów więcej od Rosjanina. Tuż po ostatniej piłce po prostu padł na kort, a potem zalał się łzami. Zdobył 19. Wielkoszlemowy tytuł. Za zwycięstwo otrzyma 200 punktów do rankingu ATP i 3,8 miliona premii finansowej. Wielki zawodnik, jeden z największych bez podziału na dyscypliny, wart każdych pieniędzy!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem