Najciekawsze transfery zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie

Do zamknięcia zimowego okna transferowego pozostało jeszcze trochę czasu, jednak już teraz można wymienić te, które wywołały najwięcej emocji i zainteresowania. Oto najgłośniejsza szóstka dotychczasowych roszad: Marco Paixao – portugalski napastnik podpisał umowę z Lechią Gdańsk. Zawodnik jest już znany na boiskach Ekstraklasy, bowiem w latach 2013-2015 występował w koszulce Śląska Wrocław. Następnie trafił na

Do zamknięcia zimowego okna transferowego pozostało jeszcze trochę czasu, jednak już teraz można wymienić te, które wywołały najwięcej emocji i zainteresowania. Oto najgłośniejsza szóstka dotychczasowych roszad:

  1. Marco Paixao – portugalski napastnik podpisał umowę z Lechią Gdańsk. Zawodnik jest już znany na boiskach Ekstraklasy, bowiem w latach 2013-2015 występował w koszulce Śląska Wrocław. Następnie trafił na rok do Sparty Praga, jednak tam musiał się zadowolić najwyżej ławką rezerwowych. Nie dziwi zatem fakt, że Marco postanowił wrócić do Polski. Co ciekawe, kontrakt z Lechią podpisał także jego brat Flavio, którego do końca sezonu łączy jeszcze umowa ze Śląskiem Wrocław. Nie spodobało się to włodarzom dolnośląskiego klubu, którzy postanowili ukarać zawodnika przeniesieniem do III-ligowych rezerw.
  2. Kasper Hamalainenfiński pomocnik występował dotychczas w koszulce Lecha Poznań, rozegrał 101 spotkań, w których strzelił 33 bramki. Po wygaśnięciu umowy z Kolejorzem, Hamalainen postanowił przyjąć ofertę warszawskiej Legii i podpisać kontrakt na 3,5 roku. Nie trzeba oczywiście dodawać, że takie posunięcie bardzo nie spodobało się kibicom Lecha Poznań, zawodnicy którzy odchodzą do największych klubowych rywali, nie mogą liczyć na to, że zostaną miło zapamiętani w swoim starym klubie.
  3. Denis Thomalla – niemiecki napastnik miał dać jakość gry ofensywie Lecha Poznań, jednak jego rezultaty były krótko mówiąc fatalne. Zawodnik rozegrał 27 spotkań i tylko dwa razy był w stanie wpisać się na listę strzelców. Dla napastnika to zawstydzająca statystyka. Podobnie zresztą pomyśleli włodarze klubu z Poznania, którzy postanowili wypożyczyć Thomalle do 1.FC Heindenheim – klubu 2. Bundesligi. Kibice klubu są bezlitośni i nazywają to posunięcie najlepszym transferem zimy. Wątpliwe by Thomalla wrócił po wypożyczeniu do Lecha, niemiecki klub ma pierwszeństwo w możliwości wykupienia piłkarza na stałe.
  4. Ariel Borysiuk – wielki powrót do domu, pomocnik po 5 latach rozłąki wraca do klubu, w którym zaczęła się jego przygoda z profesjonalnym futbolem. Borysiuk opuszcza zatem szeregi Lechii Gdańsk i ponownie zagra z czarną L-ką na piersi. Sam zawodnik wielokrotnie podkreślał swoje przywiązanie do warszawskiej Legii i cieszy się z powrotu. Czas pokaże co wniesie do drużyny Czerczesowa 24-letni pomocnik.
  5. Adam Gyurcso – o węgierskiego pomocnika starał się Lech Poznań i Legia Warszawa, obie strony zostały jednak pogodzone przez klub ze Szczecina, bowiem Gyurcso postanowił na zasadzie wolnego transferu przenieść się do Pogoni. Poprzednio występował w klubie Videoton FC – obecnego mistrza Węgier. 24-letni pomocnik będzie miał za zadanie dać nieco więcej mocy na skrzydłach Pogoni Szczecin.
  6. Michał Żyro – zawodnik przez ostatnią dekadę grał dla Legii Warszawa. Teraz jednak za około 350 tysięcy funtów został kupiony przez Wolverhampton Wanderers klub z zaplecza Premier League. Polski pomocnik postanowił zaznaczyć swoje przybycie mocnym tupnięciem. W swoim debiucie strzelił 2 bramki i przyczynił się do zwycięstwa Wolverhampton z Fulham 3-2.
Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem