Najbardziej morderczy etap sezonu. Raw Air czas zacząć!

Nordycki cykl Raw Air stworzono, by prestiżem dorównał słynnemu Turniejowi Czterech Skoczni. I trzeba przyznać, że przynajmniej pod jednym względem przebija niemiecko-austriacką imprezę – jest zdecydowanie bardziej intensywny. 10 dni, 6 konkursów, w puli nagród nawet pół miliona euro – najbardziej morderczy etap sezonu czas zacząć!

Długo jedynym cyklem rozgrywanym w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich był Turniej Czterech Skoczni. Dopiero później w kalendarzu pojawiły się takie twory, jak Willingen Five czy Planica 7, ale prekursorem był dla nich nordycki Raw Air. Impreza pasjonująca dla kibiców, ale i niezwykle wyczerpująca dla samych zawodników.

Norwegia zawsze żyła skokami narciarskimi, a gdy podjęto decyzję o stworzeniu specjalnej imprezy na czterech tamtejszych skoczniach – w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund – szaleństwo sięgnęło zenitu.

Szczególnie, że turniej zaplanowano na samą końcówkę sezonu, gdy toczy się decydująca walka w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dlatego impreza ta znacznie zyskała na prestiżu. Skoczkowie wcale nie musieli być jednak zachwyceni takim rozwiązaniem. Przede wszystkim ze względu na ich… organizmy. Wszak po kilku miesiącach zmagań mogą się one czuć mocno zmęczone, a w Norwegii przyjdzie im rywalizować codziennie. I to przez dziesięć dni.

Raw Air 2020 zacznie się w piątek kwalifikacjami w Oslo. W weekend odbędą się tam konkursy drużynowy i indywidualny, a potem cała wesoła karawana skoczków przeniesie się do Lillehammer. Tam stacjonować będą w poniedziałek i wtorek, gdzie powalczą w prologu, potem w zawodach indywidualnych. Podobny scenariusz ma rywalizacja w Trondheim (środa-czwartek), a całość zwieńczy weekend na jednej z najbardziej monumentalnych i największych skoczni świata –  Vikersundbakken, gdzie bito ostatnie sześć rekordów świata w długości skoku.

Kamil Stoch zwycięzcą Raw Air – kurs LV BET: 26.00

W dziesięć dni zawodnicy rywalizować będą więc w sześciu konkursach, a do tego czterech prologach (czyli kwalifikacjach do zawodów indywidualnych), które też będą liczone do klasyfikacji generalnej Raw Air. Nic dziwnego, że nordycka impreza to nie tylko wielkie emocje sportowe, ale też prawdziwy test wytrzymałości.

Odbierz 1500 PLN na FAME MMA
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

W puli nagród turnieju jest ok. 500 tys. euro. Obok wypłat przyznawanych regulaminowo przez Międzynarodową Federację Narciarską (w konkursach indywidualnych 10 tys. franków dla zwycięzcy, 8 tys. za drugie miejsce, 6 tys. za trzecie itd.; w konkursach drużynowych 30 tys. franków dla wygranych, 22 tys. za drugie miejsce, 18 tys. za trzecie itd.) można wygrać też premie. Triumfator całego cyklu zgarnąć może 60 tys. euro. Zawodnik, który zajmie drugą lokatę, dostanie dodatkowe 30 tys. euro, a za trzecie miejsce przyznaje się 10 tys. euro. Jest więc o co walczyć.

Dawid Kubacki zwycięzcą Raw Air – kurs LV BET: 34.00

Po dwóch pierwszych edycjach zainaugurowanego w 2017 roku cyklu można było powiedzieć, że Raw Air to impreza stworzona specjalnie dla Polaków. Przypomnijmy, że w historycznej, pierwszej edycji drugi był Kamil Stoch, który ustąpił miejsca jedynie Stefanowi Kraftowi, zaś rok później nasz zawodnik triumfował. Jednak dwanaście miesięcy temu już tak kolorowo nie było – biało-czerwonych nie tylko zabrakło na podium klasyfikacji generalnej, ale w żadnym z sześciu konkursów (cztery indywidualne i dwa drużynowe) Polacy nie znaleźli się w TOP 3. Oby tym razem było inaczej. Start o 19:30 w Oslo!

PLAN RAW AIR 2020:

OSLO

06.03 (19:30) – Prolog
07.03 (15:15) – Konkurs drużynowy
08.03 (14:30) – Konkurs indywidualny

LILLEHAMMER

09.03 (17:30) – Prolog
10.03 (17:00) – Konkurs indywidualny

TRONDHEIM

11.03 (17:30) – Prolog
12.03 (17:00) – Konkurs indywidualny

VIKERSUND

13.03 (18:00) – Prolog
14.03 (16:30) – Konkurs drużynowy
15.03 (16:30) – Konkurs indywidualny

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem