Na City się nie skończy! Kolejny gigant zagrożony wyrzuceniem z Ligi Mistrzów

Manchester City wykluczony decyzją UEFA z dwóch kolejnych edycji Champions League! Łamanie zasad Finansowego Fair Play wreszcie spotkało się z reakcją piłkarskich władz. Javier Tebas, szef hiszpańskiej La Liga, nawołuje do zdecydowanych działań również względem Paris Saint Germain.

Prezydent Liga de Futbol Profesional od lat dopomina się zdecydowanych działań, mających na celu respektowanie Financial Fair Play. Choć Manchester City z całą pewności skorzysta ze ścieżki odwoławczej i nie wydaje się zaskoczony decyzją o wykluczeniu z rozgrywek Ligi Mistrzów, na dziś kara jest wręcz drakońska. Dwa lata bez najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych to nie tylko utrata ogromnej części wpływów, ale i utrata prestiżu. Wypadnięcie z karuzeli. Już dziś pojawiają się plotki, że jeśli zostanie utrzymana, Pep Guardiola może rozstać się z funkcją menedżera zespołu.

Tebas od dawna oskarża City, a także francuskie PSG, o rujnowanie ekosystemu. Chętnie posługuje się terminem „finansowy doping” i wytyka obu klubom, że są finansowane przez państwa. Niedawno zdradził, że nie jest odosobniony w swojej opinii, a zdaniem członków Komitetu Finansowego UEFA należałoby ponownie otworzyć postępowanie przeciw PSG.

Jesienią zeszłego roku niemiecki „Der Spiegel” opublikował materiały od twórców serwisu Football Leaks, które jasno wskazywały, że pod względem łamania FFP oba kluby mają na koncie liczne nieprawidłowości.

Tebas traktuje ten temat niezwykle serio. Określa jako „największe zagrożenie dla futbolu, jakie widział świat”.

Javier Tebas:

„Egzekwowanie zasad Finansowego Fair Play i karanie dopingu finansowego ma zasadnicze znaczenie dla przyszłości futbolu. Od lat wzywam do surowych działań przeciwko Manchesterowi City i Paris Saint Germain. Lepiej późno niż wcale!”

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem