Mourinho chce reprezentanta Polski. Rozmowy trwają!

Możemy się doczekać kolejnego piłkarza w Premier League! Trwają bowiem rozmowy na temat ściągnięcia reprezentanta Polski do ekipy Jose Mourinho. Jak informuje Nicolò Schira, Tottenham Hotspur zagiął parol na Arkadiusza Milika z Napoli. 

Napastnik reprezentacji Polski wciąż nie zgodził się na warunki kontraktu oferowanego przez włodarzy Napoli. Włoskie media informowały, że kością niezgody wcale nie jest pensja, jaką otrzymywać ma Arkadiusz Milik na południu Włoch. Choć obecnie zarabia „tylko” 2,5 miliona euro, po podwyżce ma inkasować w Neapolu niemal dwukrotnie więcej. Były piłkarz Górnika Zabrze nie chce jednak przystać na za wysoką kwotę odstępnego. Klauzula wykupu opiewająca ponoć na kwotę 100 milionów euro niemal przywiązuje go do Neapolu.

Obecna umowa Milika wygasa w czerwcu 2021 roku, co wykorzystać chce Tottenham prowadzony przez Jose Mourinho.

Moment wygaśnięcia kontraktu oznacza, że już w styczniu Milik będzie mógł negocjować z dowolnym klubem zgodnie z „prawem Bosmana”, które pozwala mu na podpisanie kontraktu jako wolny zawodnik. Jego cena dla nowego klubu również będzie przystępna. Napoli ma upierać się przy 50 milionach euro, ale włoski klub zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że letnie okienko może być ostatnim, w którym będzie można zarobić na strzelcu 9 bramek w 16 meczach tego sezonu Serie A. Milik w sumie zdobył 49 goli, odkąd w 2016 roku przyszedł z Ajaksu Amsterdam za 32 miliony euro. Możliwe, że przy sprzedaży 26-latka Napoli po prostu odzyska zainwestowane pieniądze, dzięki którym dodatkowo miało do dyspozycji zawodnika, który statystycznie strzelał niemal w co drugim meczu.

Napoli chce zatrzymać Milika, Milik nie chce być przywiązany do Napoli. Czas działa na korzyść polskiego napastnika, który przeciągając sprawę może sprawić, że klub albo ostatecznie przystanie na jego warunki, albo go sprzeda za granicę. Znany włoski dziennikarz na Twitterze napisał, że tym klubem może być Tottenham Hotspur.

„Tottenham chce Arkadiusza Milika. Polski napastnik może opuścić Napoli w najbliższych miesiącach, jeśli nie przedłuży umowy, która wygasa w 2021 r. Rozmowy trwają”, napisał Nicolo Schira.

Jose Mourinho największe sukcesy w swojej karierze święcił w latach 2003-2010, druga dekada XXI wieku jest dla niego znacznie słabsza (nie zdobył Ligi Mistrzów, raczej zawodził w Chelsea czy Manchesterze United). W Tottenhamie ma się odbudować trenersko, przy okazji zapełniając dość pustą gablotę „Kogutów”. Czy pomoże mu w tym Arkadiusz Milik?

Radosław Majdan zarzuca kłamstwo Sylwestrowi Latkowskiemu. Wmanewrowany w aferę w Zatoce Sztuki!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem