Mocny wywiad Messiego! Szczere słowa o… chęci wyjazdu z Hiszpanii i emeryturze

Wiele ważnych słów padło z ust Lionela Messiego podczas długiego wywiadu, którego udzielił katalońskiej stacji radiowej RAC1. W ostatnich tygodniach serca kibiców Barcy mogły drżeć, gdy czytali doniesienia o klauzuli pozwalających Argentyńczykowi odejść z klubu za darmo, albo gdy słuchali jego dwuznacznych wypowiedzi. Tym razem był w temacie przyszłości bardzo klarowny!

 

„Nie chciałem dłużej zostać w Hiszpanii”

 

Najpierw zaskoczył, przyznając się, że raz w swojej karierze miał szczerą chęć odejścia z Barcelony. W 2013 i 2014 roku, gdy hiszpański fiskus wytoczył ciężkie działa, ścigając Messiego i jego ojca w sprawie zaległych podatków.

– Byli wobec mnie twardzi. Zaczęli ode mnie, ale chcieli zademonstrować, że idą po wszystkich piłkarzy. Szczerze, miałem ochotę uciec. Wracałem do domu i miałem wszystkiego dość. Nie z powodu Barcelony, to była chęć opuszczenia Hiszpanii. Czułem się źle traktowany i nie chciałem dłużej tu zostać. Część prasy starała się, by było jeszcze ciężej. Miałem wiele otwartych drzwi, ale żadnej oficjalnej oferty, ponieważ wszyscy zakładali, że moje miejsce jest na Camp Nou – przyznał w dzisiejszym wywiadzie.

Argentyńczyk twierdzi wprawdzie, że aktualnie nie ma do zakomunikowania czegokolwiek w temacie przedłużenia wygasającego kontraktu. Co jednak być może ważniejsze, tym razem bardzo klarownie wypowiada się na temat zakończenia kariery w Katalonii. Nie stawia warunków, nie pozostawia znaków zapytania, nie jest dwuznaczny jak wcześniej. Przyznaje, że jako człowiek patrzący na przyszłość przez pryzmat rodziny, zakłada, że tu jest jej miejsce. Nie zmieni tego nawet jego wewnętrzne pragnienie powrotu do gry w Argentynie, w barwach Newell’s Old Boys, które tkwi w nim od dawna.

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

„Mam coraz większą jasność, że chcę tutaj (w Barcelonie – od red.) zakończyć karierę. Z powodu tego, co czuję do klubu, jak i ze względów rodzinnych. Z powodu przyjaźni naszych dzieci, których nie chcemy przerywać, by nie przechodziły tego, co ja, będąc dzieckiem. Jako rodzina wierzymy, że możemy tutaj zostać do końca, kontynuować życie, kiedy jako piłkarz przejdę już na emeryturę”.

W wywiadzie pojawia się wiele interesujących wątków personalnych. W temacie Neymara – Messi nie wyklucza jego przyszłorocznego transferu ani do Barcy, ani Realu. – Latem myślałem, że jeśli Ney nie przyjdzie do nas, skończy w Madrycie. Jego chęć odejścia była bardzo silna. Spodziewałem się, że Florentino zrobi coś, by go sprowadzić.

As Barcelony przyznaje, że żałuje odejścia z La Liga Cristiano Ronaldo, bo pojedynki z nim dodawały jakości i kolorytu rozgrywkom, dodawały odświętności ligowym klasykom. Zaprzecza plotkom jakoby nie chciał sprowadzenia na Camp Nou Antoine Griezmanna („to kłamstwo”). Jest również przekonany, że Xavi w przyszłości wróci do klubu na swoich warunkach i jako trener otworzy erę podobną do ery Pepa Guardioli („ponieważ idzie podobną ścieżką”).

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem