Mocne pismo Dariusza Mioduskiego do szefa sędziów! Frankowski dostanie „ban” na Legię?

Legia Warszawa wystosowała we wtorek pismo do Przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN Zbigniewa Przesmyckiego. Jego treść opublikowała również w swoich mediach społecznościowych. Stołeczny klub ma duże zastrzeżenia wobec pracy arbitra Bartosza Frankowskiego w ostatnim meczu z Górnikiem i prosi PZPN o nieprzydzielanie go więcej do spotkań Legii w bieżącym sezonie.

Wyczerpujące pismo, sygnowane podpisem prezesa i właściciela Legii Dariusza Mioduskiego, utrzymane jest w eleganckim, ale i bardzo stanowczym tonie. Wytyka sędziemu Frankowskiemu szereg kontrowersyjnych decyzji w trakcie sobotniego spotkania z Górnikiem, a przede wszystkim pobłażanie w „polowaniu na nogi” najbardziej aktywnego z legionistów. Wytyka brak drugiej żółtej kartki dla Erika Janzy po brutalnym faulu na Luquinhasie, a także szereg innych sytuacji boiskowych, których ofiarą był właśnie Brazylijczyk. Legia Warszawa uważa, że arbitrowi zabrakło tego dnia należytej reakcji, co w przyszłości może prowadzić do przekonania, że zawodników grających w stylu Luquinhasa miożna powstrzymywać w sposób brutalny i zagrażający ich zdrowiu.

„Każdy zawodnik zasługuje na takie samo traktowanie i ochronę sędziów, natomiast w tym meczu po raz kolejny najbardziej atakowany był Luquinhas, który jest zresztą najczęściej faulowanym zawodnikiem w PKO Bank Polski Ekstraklasie”

Dariusz Mioduski ma wobec Sędziów Zbigniewa Przesmyckiego szereg oczekiwań, wynikających z tego, co działo się w Zabrzu. Apeluje o oficjalne stanowisko Kolegium Sędziów w sprawie tamtego spotkania oraz o ujawnienie noty, jaką obserwator z ramienia PZPN wystawił Bartoszowi Frankowskiemu za ten mecz. Przypomnijmy, że w aktualnym systemie oceniania oceny sędziów są niejawne, a ewentualne konsekwencje wobec nich wyciągane są wewnętrznie, w ramach prac Kolegium Sędziów.

Klub prosi także o niewyznaczanie Bartosza Frankowskiego do kolejnych meczów Legii Warszawa w sezonie 2020/2021. Dotąd prowadził ich dziewięć.

Mioduskiemu nie podoba się już sam fakt, że wspomniany Frankowski został wyznaczony na mecz Legii z Piastem Gliwice w Pucharze Polski jako sędzia VAR. Uważa to za „działanie budzące wiele wątpliwości i co najmniej niezrozumiałe”.

https://twitter.com/LegiaWarszawa/status/1366685288823685121?s=20

Legia chciałaby doprowadzić do szerokiej dyskusji na temat pobłażliwości sędziów w stosunku do brutalnych i niezgodnych z zasadami fair play boiskowych zachowań. „Kwestia ta powinna stać się tematem dyskusji w gronie najważniejszych osób odpowiadających za poziom i przyszłość piłki nożnej w Polsce” – czytamy.

Dariusz Mioduski mocno o Zbigniewie Przesmyckim wypowiadał się już w grudniowej Lidze+ Extra (tutaj)

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem