MMA: UFC on Fox: Johnson vs. Reis

W najbliższą niedzielę, po mocno promowanej gali UFC 210, czeka nas mniejsze wydarzenie, ale zapowiadające się tak samo ciekawie jak duże, numerowane gale. W Kansas City odbędzie się 24. gala z serii UFC on Fox. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi tego widowiska! W walce wieczoru kolejny raz ujrzymy w akcji mistrza wagi muszej Demetriousa Johnsona, który

W najbliższą niedzielę, po mocno promowanej gali UFC 210, czeka nas mniejsze wydarzenie, ale zapowiadające się tak samo ciekawie jak duże, numerowane gale. W Kansas City odbędzie się 24. gala z serii UFC on Fox. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi tego widowiska!

W walce wieczoru kolejny raz ujrzymy w akcji mistrza wagi muszej Demetriousa Johnsona, który zmierzy się z Wilsonem Reisem. Johnson choć reprezentuje najlżejszą kategorię wagową mężczyzn, jest jednym z największych mistrzów w historii tego sportu. Już teraz ma dziewięć skutecznych obron pasa i brakuje mu tylko jednej wygranej by wyrównać rekord Andersona Silvy, który pas zdołał obronić dziesięć razy. Dodatkowo zawodnik ten jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o ranking P4P (czyli bez podziału na kategorie wagowe). Wielu ludzi nie akceptuje jego pozycji w UFC z racji bardzo niskiej wagi w której walczy, ale jego umiejętności są bezsprzecznie godne korony. Johnson w każdej płaszczyźnie jest fenomenalny. Ma bardzo dobrą stójkę, wysokiej klasy parter oraz mocne zapasy. Do tego godnie reprezentuje swoją funkcję i jest po prostu zawodnikiem, którego przyjemnie oglądać jeśli chce się delektować techniką. Jego jedyną wadą jest to, że czasem ze względu na swój techniczny kunszt, potrafi być mało widowiskowy w swoich bojach. Demetrious Johnson jest jednak tym zawodnikiem, którego zawsze warto śledzić i tym razem bronić będzie tytułu przeciwko mistrzowi Brazylii w brazylijskim jiu jitsu Wilsonowi Reisowi.

https://www.youtube.com/watch?v=KiPLu8u2wr4

Pretendent nie przegrał od 2015 roku i obecnie ma trzy zwycięstwa z rzędu. Jego najlepszą płaszczyzną jest grappling. Stawia w swoich walkach przede wszystkim na parter i zapasy, choć również stójka nie jest mu obca. Bukmacherzy nie dają mu jednak żadnych szans ze świetnie dysponowanym Johnsonem. Kursy na niego dochodzą aż do astronomicznego pułapu 7.16. Na mistrza wahają się za to między 1.12 a 1.14. Reis został więc całkowicie skreślony jeszcze przed walką przez fanów, ekspertów i bukmacherów. A czy ma szansę na zwycięstwo? O tym przekonamy się w analizie tego pojedynku, która wejdzie na portal w tym tygodniu.

Oprócz pojedynku mistrzowskiego, na gali ujrzymy także interesujące starcie w którym Rose Namajunas podejmować będzie Michelle Waterson. Rose w ostatnim boju zaliczyła porażkę z Karoliną Kowalkiewicz, jednak w dalszym ciągu jest to czołowa zawodniczka dywizji słomkowej. Zupełnie odwrotnie sprawa ma się z Michelle, która ma dwa zwycięstwa z rzędu, a w ostatnich 9 pojedynkach, przegrała tylko raz. Zwycięstwo nad Rose, podobnie jak w przypadku Karoliny, dałoby Waterson dogodny start do mistrzyni kategorii, Joanny Jędrzejczyk (lub Jessici Andrade z którą nasza zawodniczka będzie mieć kolejną obronę!). Walki tych dwóch zawodniczek są zawsze zacięte i na swój sposób widowiskowe. Warto będzie zarwać nockę właśnie dla tego pojedynku.

Innym wartym obejrzenia bojem, jest ten z udziałem Ronaldo Souzy z Robertem Whittakerem. „Jacare” jest bardzo bliski miana pretendenta, jak i zresztą Robert (który ma aż sześć zwycięstw z rzędu!). Obaj mają więc bardzo dużo do stracenia, ale jeszcze więcej do zyskania. Souza jest byłym mistrzem organizacji Strikeforce a tytuł w nieistniejącej już organizacji odebrał mu Luke Rockhold. Od tego czasu przegrał tylko raz, a aż dziesięć razy wychodził z klatki z tarczą. Jego dwie ostatnie konfrontacje zakończyły się w pierwszy rundach. Najpierw znokautował byłego mistrza UFC Vitora Belforta, a później poddał Tima Boetscha. Jest to też jeden z najbardziej udekorowanych grapplerów walczących dziś w największej na świecie organizacji MMA. Jgo parter jest tak samo ciekawy do oglądania, co zabójczy. Walka z perspektywicznym Robertem Whittakerem da nam odpowiedź czy na pytania: czy rok 2017 będzie rokiem Roberta, czy też Souza powróci na tron, tym razem w UFC.

Na gali zestawiono też inne ciekawe walki, takie jak: Alexander Volkov vs. Roy Nelson, Jeremy Stephens vs. Renato Moicano, Aljamain Sterling vs. Augusto Mendes czy Tim Elliott vs. Louis Smolka.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem