MMA: Jotko kontra niepokonany od blisko 5 lat Amerykanin!

Joanna Jędrzejczyk jest obecnie największą gwiazdą w polskim MMA. Bardzo dobrze radzi sobie również Karolina Kowalkiewicz, która być może, jeśli pokona Claudię Gadelhę, to dostanie szansę na powtórną walkę o pas. Jeśli chodzi o mężczyzn, to wiele osób stawiało na Janka Błachowicza, ale póki co bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem jest Krzysztof Jotko. I to właśnie walka

Joanna Jędrzejczyk jest obecnie największą gwiazdą w polskim MMA. Bardzo dobrze radzi sobie również Karolina Kowalkiewicz, która być może, jeśli pokona Claudię Gadelhę, to dostanie szansę na powtórną walkę o pas. Jeśli chodzi o mężczyzn, to wiele osób stawiało na Janka Błachowicza, ale póki co bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem jest Krzysztof Jotko.

I to właśnie walka tego ostatniego jest teraz najciekawiej zapowiadającą się konfrontacją  z udziałem „fajterów” z Polski. Niepokonany od pięciu walk Jotko zmierzy się z Davidem Branchem, który wygrał ostatnie dziesięć starć. Ich rywalizacja będzie miało miejsce na gali UFC 211, która odbędzie się 13 maja w Dallas.

Krótką analizę tego pojedynku możemy przeczytać na portalu lowking.pl: „Branch nie jest najbardziej efektownie walczącym zawodnikiem – ale jest w swoich poczynaniach skuteczny. Na nogach potrafi korzystać z prostych i lowkingów, torując sobie nimi drogę do klinczu, gdzie męczy rywali, szukając też obalenia. Ma już jednak na karku 35 lat i wydaje się, że najlepsze lata ma już powoli za sobą. Jeśli walczący z odwrotnej pozycji Jotko będzie w stanie utrzymać walkę na nogach, powinien być w stanie pewnie wypunktować Amerykanina – a biorąc pod uwagę jego ostatnią formę zapaśniczą i parterową, nie sposób wykluczyć, że może też napsuć Branchowi wiele krwi w klinczu i parterze, szczególnie jeśli znajdzie się na górze.”

Polak, który przebojem wdarł się do światowej czołówki plasuje się już w czołowej dziesiątce najlepszych zawodników wagi średniej. Wygląda na to, że po pokonaniu reprezentanta USA czekać będzie go już tylko konfrontacja ze ścisłą czołówką, co może w niedługim czasie (pod warunkiem utrzymania zwycięskiej serii) dać walkę o pas.

Rywal jednak jest naprawdę wymagający. Jak możemy o nim przeczytać w serwisie WP SportoweFakty: „Ostatnio wojownik z Nowego Jorku występował dla prestiżowego World Series of Fighting. Zdobył pasy mistrzowskie wagi średniej i półciężkiej, dzięki czemu zameldował się na topowych lokatach globalnych rankingów. Niespodziewanie ogłosił jednak odejście z WSOF i chrapkę na niego miało również polskie KSW, ale wybrał ofertę od Ultimate Fighting Championship.”

My życzymy sobie tego, aby do tej walki doszło. Jak wiadomo, w MMA często odwołuje się pojedynki ze względu na urazy. Oby tutaj wszystko było dobrze, bo to nie może być nudna rywalizacja, którą oczywiście mamy nadzieję wygra Polak!