MMA: Jotko kontra niepokonany od blisko 5 lat Amerykanin!

Joanna Jędrzejczyk jest obecnie największą gwiazdą w polskim MMA. Bardzo dobrze radzi sobie również Karolina Kowalkiewicz, która być może, jeśli pokona Claudię Gadelhę, to dostanie szansę na powtórną walkę o pas. Jeśli chodzi o mężczyzn, to wiele osób stawiało na Janka Błachowicza, ale póki co bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem jest Krzysztof Jotko. I to właśnie walka

Joanna Jędrzejczyk jest obecnie największą gwiazdą w polskim MMA. Bardzo dobrze radzi sobie również Karolina Kowalkiewicz, która być może, jeśli pokona Claudię Gadelhę, to dostanie szansę na powtórną walkę o pas. Jeśli chodzi o mężczyzn, to wiele osób stawiało na Janka Błachowicza, ale póki co bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem jest Krzysztof Jotko.

I to właśnie walka tego ostatniego jest teraz najciekawiej zapowiadającą się konfrontacją  z udziałem „fajterów” z Polski. Niepokonany od pięciu walk Jotko zmierzy się z Davidem Branchem, który wygrał ostatnie dziesięć starć. Ich rywalizacja będzie miało miejsce na gali UFC 211, która odbędzie się 13 maja w Dallas.

Krótką analizę tego pojedynku możemy przeczytać na portalu lowking.pl: „Branch nie jest najbardziej efektownie walczącym zawodnikiem – ale jest w swoich poczynaniach skuteczny. Na nogach potrafi korzystać z prostych i lowkingów, torując sobie nimi drogę do klinczu, gdzie męczy rywali, szukając też obalenia. Ma już jednak na karku 35 lat i wydaje się, że najlepsze lata ma już powoli za sobą. Jeśli walczący z odwrotnej pozycji Jotko będzie w stanie utrzymać walkę na nogach, powinien być w stanie pewnie wypunktować Amerykanina – a biorąc pod uwagę jego ostatnią formę zapaśniczą i parterową, nie sposób wykluczyć, że może też napsuć Branchowi wiele krwi w klinczu i parterze, szczególnie jeśli znajdzie się na górze.”

Polak, który przebojem wdarł się do światowej czołówki plasuje się już w czołowej dziesiątce najlepszych zawodników wagi średniej. Wygląda na to, że po pokonaniu reprezentanta USA czekać będzie go już tylko konfrontacja ze ścisłą czołówką, co może w niedługim czasie (pod warunkiem utrzymania zwycięskiej serii) dać walkę o pas.

Rywal jednak jest naprawdę wymagający. Jak możemy o nim przeczytać w serwisie WP SportoweFakty: „Ostatnio wojownik z Nowego Jorku występował dla prestiżowego World Series of Fighting. Zdobył pasy mistrzowskie wagi średniej i półciężkiej, dzięki czemu zameldował się na topowych lokatach globalnych rankingów. Niespodziewanie ogłosił jednak odejście z WSOF i chrapkę na niego miało również polskie KSW, ale wybrał ofertę od Ultimate Fighting Championship.”

My życzymy sobie tego, aby do tej walki doszło. Jak wiadomo, w MMA często odwołuje się pojedynki ze względu na urazy. Oby tutaj wszystko było dobrze, bo to nie może być nudna rywalizacja, którą oczywiście mamy nadzieję wygra Polak!

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem