Młody Polak strzela w półfinale Ligi Europy. Tak zaczyna się wielka kariera?

To się nazywa debiut! Bramka na wagę zwycięstwa w półfinale Ligi Europy z Manchesterem United - to brzmi znakomicie. Nawet jeśli niewiele dało to trafienie rzymskiemu klubowi w kontekście awansu (5-8 w dwumeczu), to z pewnością gol 19-letniego Nikoli Zalewskiego zasługuje na odnotowanie.

Nicola Zalewski to 19-letni Polak, powołany swego czasu przez Jacka Magierę na mistrzostwa świata do lat 20 – turniej organizowany w Polsce, na którym wybił się między innymi Erling Haaland. Zalewski był najmłodszym kadrowiczem w zespole biało-czerwonych, a teraz potwierdza, że ówczesna nominacja nie była na wyrost. Młody piłkarz zadebiutował w Lidze Europy, wchodząc na plac gry w 76. minucie spotkania, zmieniając byłą gwiazdę Barcelony czy Chelsea, Pedro Rodrigueza. Niedługo po wejściu na plac gry wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony, uderzając wolejem na bramkę de Gei. Piłka odbiła się od Alexa Tellesa i być może zostanie zapisana jako trafienie samobójcze, ale pierwotnie to Polak był autorem zwycięskiego trafienia.

Gol Nikoli Zalewskiego na 3:2 w meczu Romy z Manchesterem United:

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem