Młode Wilki wkraczają do akcji. FEN zamyka kartę walk 36 dni przed galą

36 dni przed galą Fight Exclusive Night 21 wszystko już wiemy - federacja dobraniem Kewina Wiwatowskiego do Gorana Reljica zamknęła kartę walk wrocławskiej edycji. W przeszłości bywało z tym różnie, ale teraz, chwilę po jubileuszu, FEN zdecydował się szybko podzielić z kibicami tym, co zaoferuje 25 maja w Hali Orbita.

Nie można rzecz jasna wykluczyć tego, że któryś z zawodników ostatecznie wypadnie z karty walk, ale na ponad miesiąc przed pierwszym gongiem premierowej walki Kowalski sprzed telewizora wie, co organizacja ma w planach podczas najbliższej gali. Podczas bokserskiej gali w Nysie na początku lutego do ostatnich dni nie było wiadomo, z kim zmierzą się Krzysztof Głowacki i Krzysztof Włodarczyk. Kibice pytali, ale nikt nie odpowiadał. Kilka dni temu odbyła się gala Polsat Boxing Night – tam wszystkie karty również zostały odkryte bardzo szybko. Na ponad miesiąc przed pierwszym starciem wiadomo było, kto zaboksuje pod Jasną Górą. Efekt? Wyprzedana hala w Częstochowie.

Grzegorz Ciepliński VS Marcin Sianos -120 kg

Debiutujący w FEN Ciepliński kontra znany z „Pakutinskasowa” Sianos. Kibice nad Wisłą chcieli zobaczyć w końcu ponowne starcie polsko-litewskie, ale na to jeszcze trzeba poczekać – kołobrzeżanin zmierzy się z pochodzącym z Sochaczewa Cieplińskim, który część swoich treningów robi również w słynnym warszawskim WCA. Ten pojedynek nie powinien potrwać pełnego dystansu – pierwszy pięć z sześciu walk skończył przed czasem, drugi wszystkie trzy zwycięstwa odniósł przed upływem regulaminowego dystansu pojedynku. Do tego waga ciężka – walk w Królewskiej dywizji nie ma w FEN wiele. Powinno się dziać i to w pierwszej walce. Chyba nie ma sensu spóźnić się na galę.

Oskar Somerfeld VS Szymon Dusza -77 kg

Wracający do klatki FEN po dłuższej przerwie Somerfeld kontra Dusza, który znowu poczuł głód walk. Szymon miał w swojej karierze trochę zakretów. Kontuzje zaprzestały jego sportowy rozwój, do tego doszły również dwie porażki z rzędu. To wszystko spodowało, że Dusza dał sobie spokój z zawodowymi startami. 3 marca tego roku powrócił jednak do klatki i w efektowny sposób rozprawił się z Michałem Pietrzakiem. Opolska publiczność oszalała i pewnie tego samego chce również we Wrocławiu. Fizycznie silniejszy pownien być właśnie zawodnik z Opola, ale Somerfeld pokazał już podczas FEN 15, że jego walki generują spore emocje i miło ogląda się go w klatce.

Patryk Nowak VS Marian Ziółkowski -70 kg

Ziółkowski od razu po przegranym pojedynku w Warszawie z Mateuszem Rębeckim chciał wrócić do klatki FEN. Nowak natomiast na swoją walkę czeka od października. Jeżeli to właśnie Patryk wygra we Wrocławiu, prawdopodobnie dostanie swoją szansę w walce o pas w kategorii lekkiej podczas jednej z kolejnych gal. Droga na szczyt Ziółkowskiego wydaje się być bardziej skomplikowana, ale musimy pamiętać o tym, że Golden Boy pokazał się w Torwarze z dobrej strony. Bardzo ciekawa konfrotnacja w mocno obsadzonej kategorii lekkiej.

Łukasz Kopera VS Mateusz Głąb -70 kg

FEN wymieniło Koperę na Koperę i po Bartku teraz kibice będą mieli okazję oglądać w akcji Łukasza. Były judoka mocnym akcentem chce zadebiutować pod szydlem federacji i rozprawić się z niepokonanym jak do tej pory w FEN Głąbem. Pochodzący spod Częstochowy zawodnik trzykrotnie walczył już w stolicy pod banderą federacji i trzykrotnie zwyciężał. Podczas 19. edycji jego walka została odwołana, nad czym bardzo ubolewał. Głąb wydaje się bardziej przekrojowym zawodnikiem, ale na pewno nie będzie miał z Koperą łatwo. Wrocław kontra Łódź? Będzie się działo.

Kewin Wiwatowski VS Goran Reljic -93 kg

Były zawodnik UFC i mistrz KSW Goran Reljic kontra młody-zdolny zawodnik z Grudziądza, czyli Kewin Wiwatowski. Internauci wyśmiali FEN, gdy ta ogłosiła to zestawienie, ale… dlaczego nie? Mało było zawodników, którzy chcieli zmierzyć się z Chorwatem, a Wiwatowski nie kalkulował, tylko od razu przyjął wyzwanie. „Mogę się z tobą bić nawet na gołe pięści Goran” powiedział Polak w jednym z wywiadów. Odwaga jak najbardziej na plus, podejście do sprawy jak najbardziej słuszne – trzeba brać takie okazje, wiecej mogą się nie powtórzyć. Kto ma więcej do stracenia? Reljic. Wiwatowski zwycięstwem może zaznaczyć swoją obecność w kategorii półciężkiej wśród krajowej czołówki.

Jacek Jędraszczyk VS Tymoteusz Łopaczyk -77 kg

Młody wilk Łopaczyk to jeden z najzdolniejszych zawodników tego pokolenia w Polsce. Dzięki zwycięstwu z Adrianem Błeszyńskim pokazał się z dobrej strony i wypłynął na szersze wody. Od tamtego czasu Łopaczyk nie stoczył żadnej zawodowej walki, ale trenuje w WCA z takimi zawodnikami, jak Jan Błachowicz, Marcin Tybura czy Daniel Omielańczuk. Jędraszczyk jest starszy, bardziej doświadczony, wyższy. Ma lepsze warunki fizyczne i pewnie będzie chciał to wykorzystać we Wrocławiu. Zwycięzca będzie mocnym kandydatem do walki o wakujący pas w kategorii półśredniej.

Toni Valtonen VS Marcin Zontek -93 kg

Walka weteranów. Fiński skandalista ze sfastyką na ciele kontra Zonti, który ma wielkie aspiracje, by z przytupem wrócić do klatki FEN. Kategoria półciężka, więc nie będzie żartów. W klatce spotka się dwóch gości, którzy łącznie mają na swoim koncie 70 pojedynków. To będzie starcie doświadczenia z doświadczeniem. Kto ma mocniejszą głowę? Przekonamy się 25 maja.

Łukasz Pławecki VS Wojciech Wierzbicki -77 kg K-1

Obyty w ringach na całym świecie Pławecki kontra były mistrz federacji FEN Wierzbicki. Co ciekawe, obaj zawodnicy nie znają się, mimo że środowisko kickbokserów w naszym kraju jest dosyć wąskie. Pławecki ma za sobą bardzo bardzo dobrą końcówkę 2017 roku, gdy odniósł trzy zwycięstwa. Wierzbicki jest gwarancją niesamowitych emocji w klatce. Jego pojedynek z Pawłem Biszczakiem przeszedł do historii polskich sportów walki. W Hali Obita czeka nas bardzo mocny sportowy pojedynek.

Thiago Vieira VS Andrzej Grzebyk -84 kg

Trzy zwycięstwa z rzędu w FEN przybliżyły Grzebyka do walki o pas mistrzowski w kategorii średniej. Trudno było mu wybrać godnego rywala z Polski stąd federacja zdecydowała się pozyskać przeciwnika z Brazylii. Vieira dziewięć z dziesięciu walk skończył przez nokaut. Grzebyk jednak walczy w stójce i efektownymi kopnięciami rozbija swoich przeciwników. Brazylijczycy w FEN mają już na rozkładzie kilku Polaków. Tym razem jednak ma być inaczej i zawodnik z Kraju Kawy ma być tłem dla nieustanie rozwijającego się fightera z Rzeszowa.

Karta walk FEN 21:

  • Thiago Vieira VS Andrzej Grzebyk -84 kg*
  • Łukasz Pławecki VS Wojciech Wierzbicki -77 kg K-1*
  • Toni Valtonen VS Marcin Zontek -93 kg
  • Jacek Jędraszczyk VS Tymoteusz Łopaczyk -77 kg
  • Kewin Wiwatowski VS Goran Reljic -93 kg
  • Łukasz Kopera VS Mateusz Głąb -70 kg
  • Patryk Nowak VS Marian Ziółkowski -70 kg
  • Szymon Dusza VS Oskar Somerfeld -77 kg
  • Grzegorz Ciepliński VS Marcin Sianos -120 kg
Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem