Mistrzostwo dla Legii? Logika mówi, że tak…

Najsłabsza od lat Legia przewodzi w ligowej tabeli podczas przerwy zimowej, co w dużym skrócie powinno oznaczać jedno - włączając wyższy bieg mistrzowie Polski odjadą reszcie stawki o dwie długości. Jako że jednak nasza Ekstraklasa i logika to jak mroźne poranki w sierpniu w południowej Hiszpanii, to wszystko może się jeszcze wydarzyć. Któryś z zespołów znajdujących się na ten moment za plecami drużyny prowadzonej przez Romeo Jozaka może zaskoczyć i spróbować sprawić niespodziankę.

Taka byłaby niemałym zaskoczeniem dla wszystkich kibiców, bo jeżeli gdzieś Legia miała się pogubić w tym sezonie, to właśnie na jego początku, gdy wszystko waliło się przy Łazienkowskiej jak domino. Strata najlepszego piłkarza, kompromitacja w Europie, zwolnienie Jacka Magiery, przegrane 0:3 spotkanie z Lechem i oklep od kibiców na klubowym parkingu – nie wyglądało to najlepiej. Ułomność naszych rozgrywek lub – jak to mówią sympatycy – jej wyrównany poziom, spowodowały, że zamiast gonić, Legia będzie od pierwszej wiosennej kolejki uciekać.

Legia w każdym sezonie walczy o mistrzostwo kraju. Nie zawsze jednak od początku sezonu spisuje się na miarę oczekiwań. Najlepsze zespoły w Hiszpanii (Real, Barcelona), Włoszech (Juventus), Francji (PSG), Niemczech (Bayern) potrafią od pierwszego meczu utrzymywać się w samej czołówce tabeli i nawet w przypadku średnio udanego startu mniej więcej w połowie rozgrywek plasować się w czubie. Nie tylko ten sezon, ale i poprzednie rozgrywki pokazały, że Legia potrafi źle wejść w sezon. Jesienią 2016 roku już we wrześniu ze pracą pożegnał się Besnik Hasi i dopiero pod wodzą Magiery Wojskowi grali na miarę oczekiwań.

Postanowiliśmy przypomnieć, jak sytuacja w Ekstraklasie podczas przerwy zimowej wyglądała w poprzednich latach. Kto do wigilijnego stołu zasiadał będąc liderem w tabeli i kto później cieszył się z mistrzowskiej korony.

Sezon 2012/2013

 1. Legia 33
 2. Lech 29
 3. Górnik Z 28

Legia w przerwie zimowej była na szczycie tabeli i tak też skończyła sezon zostając mistrzem Polski. Podziałka została przewidziana po rozegraniu 15 meczów, a warto przypomnieć, że był to ostatni sezon bez systemu ESA 37. Wojskowi uzbierali 67 oczek, drugi był Lech (61), trzeci Śląsk (47).

Sezon 2013/2014

 1. Legia 43
 2. Górnik Z 38
 3. Wisła K 37

Pierwszy sezon z rozegraniem 37 spotkań. Mistrzem Polski została Legia, która aż o 10 punktów wyprzedziła Lecha Poznań. Trzeci był Ruch Chorzów. Zima na tronie była tylko przedsmakiem bardzo udanej wiosny w wykonaniu stołecznej ekipy.

Sezon 2014/2015

 1. Legia 38
 2. Śląsk 35
 3. Jagiellonia 32

Legia przezimowała na pierwszym miejscu w tabeli po rozegraniu 19 meczów, ale potem spuściła z tonu i ostatecznie to Lech został mistrzem Polski. Srebrne medale odebrali piłkarze Wojskowych.

Sezon 2015/2016

 1. Piast 45
 2. Legia 40
 3. Cracovia 36

To był ten pamiętny sezon, kiedy Piast Radoslava Latala był niespodzianką całych rozgrywek i do końca sezonu walczył o mistrzowski tytuł. Przegrał rzutem na taśmę z Legią, ale długo prowadził i zimą miał pięć oczek przewagi nad drużyną z Warszawy.

Sezon 2016/2017

 1. Lechia 39
 2. Jagiellonia 39
 3. Legia 35

Tak jak wspomnieliśmy na początku – Legia miała swoje problemy na początku sezonu, ale koniec końców udało się zdobyć tytuł, mimo że do samego końca aż cztery ekipy miały szansę na wywalczenie mistrzostwa. Wojskowi awansowali z trzeciego na pierwsze miejsce.

Podsumujmy:

W ciągu ostatnich pięciu sezonów Legia cztery razy zdobywała mistrzowski tytuł. Co ciekawe, jedyną przegraną (sezon 2014/2015) zaliczyli prowadząc w tabeli podczas przerwy zimowej. Dwukrotnie Wojskowi skutecznie bronili „żółtej koszulki” wywalczonej jesienią, dwukrotnie owocnie gonili czołówkę i stanęli na najwyższym stopniu podium.

W obecnej kampanii Legia ma 38 punktów, a aż trzy drużyny – Lech, Górnik i Jagiellonia – po 36. Historia z ostatnich lat wskazuje, że w dwóch z trzech przypadków Legii udało się dowieźć prowadzenie do mety. Czy tak też będzie w tym roku?

9 luty godzina 20:30 | Zagłębie Lubin – Legia Warszawa.

Wygrana Zagłębia: 3,05

Remis: 3,2

Wygrana Legii: 2,3

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem