Mistrzostwa Świata dużo ciekawsze niż Igrzyska

Turniej hokeja na lodzie podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang rozczarował nieco poziomem. Wiadomo, NHL nie puściła do Korei swoich zawodników, więc grali jedynie ci, którzy na co dzień występują w Europie. I mimo, że w najsilniejszej lidze świata trwają właśnie ćwierćfinały fazy play off, Mistrzostwa Świata elity zapowiadają się znacznie ciekawiej niż olimpijski turniej rozegrany przed trzema miesiącami.

Podczas zmagań na duńskich lodowiskach zobaczymy przede wszystkim aż ośmiu uczestników tegorocznego Meczu Gwiazd ligi NHL. Już sam ten fakt znacząco podniesie rangę całej imprezy.

Faworyci zawsze ci sami

Tytułu sprzed roku bronią hokeiści ze Szwecji, ale największymi faworytami tradycyjnie są Kanadyjczycy i Rosjanie. Sborna i reprezentacja spod znaku klonowego liścia to dwie zdecydowanie najbardziej utytułowane zespoły w historii, zdobyły odpowiednio 27 i 26 tytułów mistrzowskich, czyli w sumie więcej, niż wszystkie pozostałe nacje razem wzięte. Jak szanse poszczególnych drużyn oceniają bukmacherzy z LV BET? Spójrzmy!

Kanada  – 2.3
Rosja – 4
Szwecja 4.2
USA – 9
Finlandia – 10
Czechy – 15
Niemcy – 50
Szwajcaria – 51
Dania – 75
Słowacja – 81

Szanse pozostałych reprezentacji, czyli Norwegii, Łotwy, Białorusi, Francji, Austrii i Korei LV BET ocenia między 150 a 999. Dużo w tej kwestii powinny też wyjaśnić pierwsze mecze fazy grupowej, które rozwieją kilka wątpliwości.

Tytułu sprzed roku bronić będą hokeiści ze Szwecji/ fot. PressFocus

Szlagier na dzień dobry

Już w pierwszym dniu zmagań dojdzie do absolutnego hitu nie tylko pierwszej kolejki spotkań, ale i całej fazy grupowej. Zmierzą się bowiem faworyci do medali: Kanada i USA. Stany Zjednoczone dysponują całkiem mocnym składem i zapowiadają walkę o tytuł. Nikt jednak nie traktuje ich do końca poważnie, skoro ostatni raz w Mistrzostwach Świata triumfowali w…1960 roku! Aż wierzyć się nie chce, że w imprezie organizowanej przecież co roku tak mocna hokejowo nacja tak często zawodzi na najważniejszych zawodach. W tym roku do sukcesu ma ich poprowadzić Patrick Kane z Chicago Blackhawks.

Dwie nacje z Ameryki Północnej zagrają w grupie B. Oprócz nich murowanym faworytem do miejsca w ćwierćfinale wydaje się Finlandia, a zaciętą walkę o czwarte miejsce i awans do play offów powinny między sobą stoczyć rewelacyjni podczas Igrzysk Olimpijskich Niemcy oraz gospodarze imprezy, Duńczycy. Ich konfrontacja również będzie miała miejsce już dziś. W grupie A ciekawie zapowiada się rywalizacja Rosji, Czechów, Słowacji, Szwajcarii i Szwecji. Podtekstów nie zabraknie, a drużyna, która z tego grona nie zakwalifikuje się do czołowej ósemki będzie z pewnością uznana za największego przegranego całej imprezy.

W fazie grupowej czekają nas takie szlagiery jak chociażby mecz Czechów z Rosjanami/ fot. PressFocus

Czekają

Co ciekawe, układ sił może się jeszcze zmienić, a karty w tej kwestii mogą rozdawać…kluby NHL. Niektóre reprezentacje trzymają jeszcze wolne miejsca w składzie dla zawodników, którzy biją się właśnie o Puchar Stanleya. W momencie odpadnięcia z tych rozgrywek w ćwierćfinale szybko spakują się i wyruszą za Ocean, żeby wziąć udział w Mistrzostwach Świata elity. Wiadomo, że w tej dyscyplinie sportu to właśnie triumf w rozgrywkach NHL jest najcenniejszy, ale nie ulega wątpliwości, że ewentualne sięgnięcie po medal hokejowego mundialu może stanowić całkiem cenną „nagrodę pocieszenia”.

Awans do tego towarzystwa jeszcze dwa tygodnie temu zapowiadała reprezentacja Polski, po czym w zmaganiach zaplecza światowej elity zajęła ostatnie miejsce i została zdegradowana na trzeci szczebel rozgrywek. Po rozczarowaniu zgotowanym przez Biało-czerwonych warto zwrócić uwagę na rywalizację tych nacji, które w hokeja grają najlepiej. Na pewno nie zabraknie emocji. A przede wszystkim najwyższego poziomu sportowego.

*

Stawki LV BET na najciekawsze, piątkowe mecze MŚ w hokeju na lodzie

Stany Zjednoczone – Kanada | Piątek, 4 maj 2018| 16:30
Wygra USA: 3.9
Remis: 4.7
Wygra Kanada: 1.61

Niemcy – Dania | Piątek, 4 maj 2018| 20:15
Wygrają Niemcy: 2.75
Remis: 3.95
Wygra Dania: 2.11

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem